

Navrhovaný dolar by ale neměl být kryptoměnou, jak již spekulovaly i některé portály, nicméně fungovat by měl na digitální knize (digital ledger), ne distributed ledger, technologie, na které funguje například bitcoin.
Kromě digitálního dolaru zahrnuje návrh zákona také samotné banky. Právě ty musejí, pokud by byl zákon schválen vytvořit pro své klienty, kterých se bude pomoc týkat, digitální peněženky v dolarech tak, aby právě tito lidé mohli přijímat stimulační platby.
Český občan se zeptá možná proč. Ale odpověď je poměrně jednoduchá. V Americe jsou ještě dnes velmi rozšířené šekové platby, a právě digitální dolar by měl být k tomuto způsobu plateb alternativou. Zároveň, americká vláda myslí také na obyvatele bez bankovního účtu, kterých je dnes neuvěřitelných 63 milionů z celkových 327 milionů amerických obyvatel. Právě proto by peněženky měla vytvořit také americká poštovní služba. Právě v souvislosti s nebankovní populací by nastal další problém, jelikož právě tito lidé by šeky jako takové ani nemohli přijímat.
„Vláda musí hledat cestu, jak inovovat zastaralý proces posílání šeků poštou, především pak v dnešní složité době. V zájmu rychlosti a bezpečnosti je pak nejlepší využívat elektronické peníze,“ řekla minulý týden CEO technologické společnosti Biance.US Catherine Coley. Coley také uvedla, že výhodou by byla zejména skutečnost, že by lidé nemuseli navštěvovat banky, čímž by se snížilo riziko nákazy koronavirem. Jen pro informaci, k dnešnímu dni (26. března) je v USA celkem 68,5 tisíce nakažených lidí.
Co se digitálního dolaru týče, na internetu pak kolují spekulace také o tom, že by se mohl stát předchůdcem pro vytvoření plnohodnotné americké digitální měny (CBDC) o jejíž vytvoření dnes usiluje několik dalších zemí, jako je například Čína, největší konkurent USA na bojišti o globálního ekonomického lídra.
Zdroj: Btcmanager.com



