ČSOB pomáhá regionům: Divoké karty byly rozdány, začíná výběr finančních prostředků

Jarní kolo sedmého ročníku programu ČSOB pomáhá regionům vstupuje do další fáze. V každém regionu byly zvoleny čtyři projekty, které se nyní budou ucházet o finanční podporu veřejnosti. O tom, komu pak ČSOB přispěje největší částkou, se rozhoduje právě teď, přispět může každý z nás až do 2. července.

Hlasování o divoké kartě bylo ukončeno, v každém z patnácti regionů máme čtyři projekty, které se nyní snaží získat co nejvíce finančních prostředků od veřejnosti. Výsledná vybraná suma nakonec určí i částku, kterou všem finalistům přispěje ČSOB. Finanční dar získá celkem 60 projektů. Od začátku programu už podporu ČSOB a veřejnosti získalo 297 projektů po celé republice v celkové výši 33 800 000 Kč.

„I v jarní části se do finále probojovalo množství zajímavých a lokálně prospěšných projektů. Těším se, že je společně s veřejností finančně podpoříme a opět tak přineseme zlepšení do všech krajů po celé České republice“, říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB zodpovědný mj. za oblast společenské odpovědnosti.

Nejvíce se hlasovalo v Jihočeském a Středočeském kraji. Ze všech projektů napříč Českou republikou se na první pozici umístil projekt Rehabilitační místnost pro pacienty s RS, který také jako jediný pokořil hranici dvou tisíc hlasů. Na druhém místě si největší oblibu získal projekt Obnova dobříšských varhan.

Jak program ČSOB pomáhá regionům funguje?

Program ČSOB pomáhá regionům byl spuštěn v roce 2013 a je rozdělen na jarní a podzimní část. Klade si za cíl motivovat širokou veřejnost k zájmu o projekty zlepšující její okolí a zároveň vytvořit pro neziskové organizace jednoduchou a efektivní platformu, skrze kterou se mohou ucházet o příspěvky veřejnosti. Finanční dar získávají vždy čtyři žadatelé v každém z 15 regionů. Výše finančního příspěvku se odvíjí od úspěšnosti žadatele ve výběru peněz od veřejnosti. Nejúspěšnější projekt získá 50 000 Kč, na další pak čeká 40 000 Kč, 35 000 Kč a 25 000 Kč.

Hlavní fáze letošní jarní části, tedy výběr příspěvků od individuálních dárců, právě probíhá a potrvá až do 2. července.

Datum vytvoření: Pátek, 7. Červen 2019

Jsou české inflační tlaky za vrcholem?

Květen přinesl další pokles nezaměstnanosti a nárůst inflace. Na první pohled tak domácí...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Napětí na českém trhu práce nepolevuje

Sérii příznivých zpráv přicházejících z české ekonomiky včera doplnily nejnovější údaje z trhu...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

Ropa hlásí medvědí trh. Na jak dlouho?

Rok 2019 se nezadržitelně řítí do své druhé poloviny, cena ropy se však vrátila tam, kde tento...

Dominik Rusinko
Analytik ČSOB