ČSOB odvedla státu za rok 2018 třetí nejvyšší daň ze všech plátců

ČSOB byla v roce 2018 třetím největším plátcem daně z příjmu právnických osob a výraznou měrou se tak podílela na plnění veřejných rozpočtů České republiky. ČSOB celkově odvedla státu více než 3,354 miliardy korun. Pořadí největších plátců pravidelně sestavuje Ministerstvo financí České republiky.

„Ve Skupině ČSOB se jako jeden z největších plátců daní výrazně podílíme na zvyšování kvality života i udržitelném rozvoji ekonomiky v České republice. Občanům a firmám vedle toho poskytujeme úvěry za více než 700 miliard korun a zaměstnáváme na 10 000 lidí. Masivně investujeme do digitalizace a všeobecné dostupnosti bankopojišťovacích služeb a podporujeme řadu společensky prospěšných projektů v oblastech vzdělání, dopravy nebo sociálního bydlení,” uvedl John Arthur Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB.

V první desítce největších plátců daně z příjmů právnických osob byly hned čtyři finanční domy. „Tím se opět potvrzuje, jak důležitý je pro dlouhodobou prosperitu a konkurenční výhodu české ekonomiky finančně stabilní, odolný a výkonný bankovní sektor,” doplnil John Arthur Hollows.

Pořadí firem na základě zaplacené daně z příjmu ministerstvo sestavuje od roku 2003. Firemní daně patří mezi takzvané sdílené daně, jejichž výnosy putují do státního rozpočtu i do pokladen měst a krajů.

 

Datum vytvoření: Čtvrtek, 6. Červen 2019

Obchodní válka 3.0. – co čekat v tomto týdnu?

Obchodní válka mezi Čínou a USA je v plném proudu. Na konci uplynulého týdne nejprve Čína...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Inflace dodává ECB argument k akci

V ECB v tento čas nejspíše vrcholí práce na přípravě podzimního překvapení, jehož cílem má být...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

ECB chce trhy v září překvapit, spadnou španělské výnosy pod nulu?

Recese je výraz skloňovaný doslova na každém kroku. Po slabých číslech z Německa a z Číny zažily...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance