

Příkladem v tomto směru jde bankám centrální banka, která bankovky drží 14 dní, než je vypustí do oběhu. Ta právě apeluje na komerční banky, aby se chovaly podobně. Zároveň byly banky požádány, aby omezily doplňování bankomatů, které dávají do oběhu již použité bankovky a aby pravidelně dezinfikovaly své terminály. Na bankomaty, které pracují s novými bankovkami se pak omezení nevztahuje. Takových bankomatů je pak podle vyjádření ruské centrální banky v zemi asi 75 procent, přičemž většina z nich umí jak vydávat peníze, tak je i přijímat.
Mimo tato opatření požádala centrální banka banky, aby vybavili své pokladníky, kteří s hotovostí pracují maskami a jednorázovými rukavicemi. Zejména pak proto, že ačkoliv digitální platby jsou dnes téměř samozřejmé ve velkých ruských městech, velká část populace stále spoléhá na hotovost, na které se velmi dobře množí viry a bakterií, jak jsme mimo jiné psali v únorovém Bankovnictví.
Nicméně nejedná se pouze o nařízení ve světě financí. Rusko, které má k dnešnímu dni (3. dubna) celkem 4 149 nakažených přijalo i další nutná opatření, jako je zavření škol, některých veřejných institucí, či zákaz vstupu cizincům do země.



