Přejít k hlavnímu obsahu
Česká spořitelna vytvořila speciální kolekci oblečení upozorňující na rizika během nakupování na internetu
Podvodů na internetových bazarech stále rapidně přibývá. Jen za posledních rok se částka, kterou podvodníci vylákali z klientů jednotlivých bank, více než zdvojnásobila. Z dat České bankovní asociace vyplývá, že průměrná částka, o kterou lidé během útoků přijdou, je 162 tisíc korun a celkové škody dosahují přes 2 miliardy korun. Kyberútočníci už necílí jen na starší generace, ale na všechny internetové uživatele, bez ohledu na věk.
vinted čs

Česká spořitelna se dlouhodobě věnuje tématu kyberbezpečnosti a nedávno přišla s netradiční on-line kampaní, která si klade za cíl zvýšit povědomí o tomto problému.

„Být bezpečná a důvěryhodná banka patří mezi základní hodnoty naší značky. Bezpečnost je jedním ze základních pilířů finančního zdraví. Víme, že vůči generickým radám jsou lidé většinou hlušší, nevnímají je. Mohlo by se zdát, že mladých lidí se téma bezpečnosti netýká, ale i mladí patří mezi ohrožené, právě proto, že jsou tak často online. Myšlenku jsme se snažili k mladým lidem dostat formou, která je zaujme a prostřednictvím tváří, kterým naslouchají,“ komentuje Monika Ježková, Digital Engagement Expert, Česká spořitelna.

Místo nabízeného reklamního prostoru, našla originální a efektivní způsob, jak šířit osvětu a předejít dalším podvodům. Vytvořila mikiny a trička s unikátním designem, který nese jednoduché, a přitom důležité rady, jak ochránit finance na internetu.

A protože se většina podvodů odehrává na online nákupních platformách, rozhodla se aktivaci namířit právě tam. Na Vinted a dalších online bazarech prostřednictvím influencerů zveřejnila jednotlivé kousky z kolekce. Ti je svým stylem nafotili, zveřejnili a nabídli ostatním uživatelům.

Česká spořitelna vybrala nejčastější chyby, kterých se dopouští uživatelé internetových bazarů a poskytla základní rady, jak se jim vyhnout.

Datum vytvoření: 16/02/2023

invest summit

ZK2023 cena veřejnosti

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Začátek roku ve znamení stagnace Ekonomiku držela při zemi, už podle očekávání, především spotřeba domácností brz... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Česká národní banka drží sazby stabilní, jestřábí hlasy sílí Za rozhodnutím stála nová prognóza centrální banky, která počítá s rychlejším rů... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Jestřábí hlasy z ČNB nabírají na síle Z pohledu toho, jak dlouho by mohly sazby setrvat na současných 7 %, se v minulé... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko