Přejít k hlavnímu obsahu
Česká spořitelna vytvořila speciální kolekci oblečení upozorňující na rizika během nakupování na internetu
Podvodů na internetových bazarech stále rapidně přibývá. Jen za posledních rok se částka, kterou podvodníci vylákali z klientů jednotlivých bank, více než zdvojnásobila. Z dat České bankovní asociace vyplývá, že průměrná částka, o kterou lidé během útoků přijdou, je 162 tisíc korun a celkové škody dosahují přes 2 miliardy korun. Kyberútočníci už necílí jen na starší generace, ale na všechny internetové uživatele, bez ohledu na věk.
vinted čs

Česká spořitelna se dlouhodobě věnuje tématu kyberbezpečnosti a nedávno přišla s netradiční on-line kampaní, která si klade za cíl zvýšit povědomí o tomto problému.

„Být bezpečná a důvěryhodná banka patří mezi základní hodnoty naší značky. Bezpečnost je jedním ze základních pilířů finančního zdraví. Víme, že vůči generickým radám jsou lidé většinou hlušší, nevnímají je. Mohlo by se zdát, že mladých lidí se téma bezpečnosti netýká, ale i mladí patří mezi ohrožené, právě proto, že jsou tak často online. Myšlenku jsme se snažili k mladým lidem dostat formou, která je zaujme a prostřednictvím tváří, kterým naslouchají,“ komentuje Monika Ježková, Digital Engagement Expert, Česká spořitelna.

Místo nabízeného reklamního prostoru, našla originální a efektivní způsob, jak šířit osvětu a předejít dalším podvodům. Vytvořila mikiny a trička s unikátním designem, který nese jednoduché, a přitom důležité rady, jak ochránit finance na internetu.

A protože se většina podvodů odehrává na online nákupních platformách, rozhodla se aktivaci namířit právě tam. Na Vinted a dalších online bazarech prostřednictvím influencerů zveřejnila jednotlivé kousky z kolekce. Ti je svým stylem nafotili, zveřejnili a nabídli ostatním uživatelům.

Česká spořitelna vybrala nejčastější chyby, kterých se dopouští uživatelé internetových bazarů a poskytla základní rady, jak se jim vyhnout.

Datum vytvoření: 16/02/2023

DORA

Komentáře komentáře
O francouzských volbách, udržitelnosti dluhu a roli ECB Trhy obecně nemají rády nejistotu, a ta je ve spojitosti s výsledkem parlamentní... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Americká centrální banka spoluurčuje vývoj českých hypoték Toto oživování ale bylo výrazně pomalejší než v dubnu, kdy onen převis přesáhl 2... Michal Skořepa, ekonom České spořitelny
Profile picture for user Michal Skořepa
Inflace v květnu zpomalila Oproti dubnu ceny stagnovaly, jelikož cenové pohyby řady položek se vykompenzova... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler