
Česká spořitelna plánuje podpořit růst Energie ČS
Společnost Energie ČS, která dodává elektřinu a plyn téměř
44 tisícům zákazníků, plánuje i v letošním roce pokračovat v navyšování počtu odběrných míst a přiblížit se tak milníku 50 tisíc zákazníků.

V roce 2018 společnost vykázala ztrátu 44 389 tis. Kč. Růst nákladů vyplývajících z expanze společnosti na trhu s energiemi nedokázaly pokrýt výnosy ovlivněné zejména dramatickým vývojem velkoobchodních cen elektřiny. Již v letošním roce by ale hospodaření Energie ČS mělo skončit v zisku, za prvních sedm měsíců letošního roku vykazuje společnost zisk 2,8 mil Kč.
K podpoření další expanze vyhlíží Česká spořitelna pro svou dceřinou společnost Energie ČS dlouhodobého strategického partnera z oboru energetiky, se kterým by mohla spolupracovat a pod značkou Energie ČS figurovat v pásmu nejlevnějších dodavatelů energií.
Datum
vytvoření: 13/08/2019

Inflace v květnu skončila nad odhadem, čeká nás vysoká volatilita
Za květnovým překvapením jsou opět do značné míry velmi volatilní potraviny, kte...
Jan
Bureš,
hlavní ekonom Patria Finance

Silnější růst HDP v prvním čtvrtletí nepřináší dezinflační zlom
Silnější růst ekonomiky zůstává spojen s proinflačním tlakem jednotkových mzdový...
Jaromír
Šindel,
hlavní ekonom ČBA

Růst mezd v české ekonomice zpomaluje
Tempo mezd ve srovnání s rokem 2024 evidentně zpomaluje, a to mimo jiné v důsled...
Petr
Dufek,
hlavní ekonom Banky Creditas
