Přejít k hlavnímu obsahu
Advantage Fund chce podpořit rozvoj českého průmyslu
Nově vzniklý investiční fond s proměnným základním kapitálem - Advantage Fund, dnes oficiálně představil podfond rozvoje českého průmyslu. Jedná se o fond kvalifikovaných investorů, který chce strategicky investovat do českých průmyslových podniků.

Advantage Fund se specializuje na strategické investice do nákupu a rozvoje aktiv souvisejících s reálnou ekonomikou.

„Hodnota finančních prostředků fondu je po připsání investičních akcií realizována tak, že získané zdroje jsou obratem investovány, převážně nákupem majoritních podílů nebo akcií českých průmyslových podniků. U každé ze společností bude sestavený dlouhodobý business plán, který bude reagovat  na sektorové analýzy a aktuální trendy, včetně analýzy bezpečnostních rizik.““ říká Zdeněk Dvořák, předseda správní rady Advantage Fund.

Kritéria výběru společností jsou ziskovost s minimálně 10% EBITDA marží, dlouhodobá existence, silný trh a zakázková zajištěnost s významnou konkurenční výhodou. Aktuálně je pro akvizice připraveno pět společností.

Podfond rozvoje českého průmyslu (Podfond) společnosti Advantage Fund přibírá do svého portfolia majetkové účasti v malých a středních podnicích, jejichž obrat se pohybuje v rozmezí 100 mil. až 1 mld. Kč. Ambicí Podfondu není vstupovat do ztrátových společností, které vyžadují podstatnou provozní nebo finanční restrukturalizaci, ale do zdravých a ziskových společností s potenciálem růstu.

Svým charakterem je Podfond rozvoje českého průmyslu růstový fond kvalifikovaných investorů s investičním horizontem pět a více let. Nepředpokládá výplatu dividend, držitel investičních akcií realizuje svůj výnos zpětným odprodejem investičních akcií. Fond se investorům zavazuje k 5 – 8% růstu hodnoty investičních akcií ročně.

Datum vytvoření: 26/02/2016

linkedin

Komentáře komentáře
Zvýší ECB v červnu úrokové sazby? Přestože zprávy o možné americko-íránské dohodě se objevují téměř každý den, Hor... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko
HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné Za zpomalením v prvním kvartále stojí především horší výsledek zahraničního obch... Jan Bureš, hlavní ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan bureš
ČR s třetí nejnižší inflací v rámci EU Na opačném konci spektra jsou naopak některé její členské státy: Bulharsko se po... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek