Přejít k hlavnímu obsahu
Platební karty vs. hotovost – téma 4. ročníku finanční konference, kterou pořádá Měšec.cz
Je řada možností, jak v dnešní době zaplatit účty. Nejen hotově či platební kartou. Co preferují zákazníci? A jaké novinky a trendy nás čekají v bezhotovostním placení?

Regulace mezibankovních poplatků měla mimo jiné rozproudit akceptaci platebních karet i do míst, kde dříve byly ekonomicky neefektivní. Rozšíření akceptace platebních karet s nižšími poplatky nutně vede k přehodnocení věrnostních programů pro spotřebitele. Vznikají i nové nástroje pro bezhotovostní platby. Blížíme se k době bezhotovostní? Jak získat na svoji stranu zákazníky, aby bezhotovostní placení preferovali? Odpověď nejenom na tyto otázky budeme hledat v úterý 19. dubna na odborné konferenci Platební karty vs. hotovost.

 

Jaká témata na konferenci zazní?

  • Tomáš Reytt z PWC během své prezentace rozebere nejnovější trendy v bezhotovostním placení.
  • Proč čekat dny nebo hodiny na převod peněz? Nabídněte lidem převody v reálném čase. Poslání a příjem peněz přes P2P platformy je snazší než poslat textovou zprávu. Více o P2P platbách prozradí Miloslav Bouček ze společnosti SIA.
  • Regulace mezibankovních poplatků degradovala cash-backové programy. Jak z toho ven? Jaké věrnostní programy fungují v zahraničí? Radek Hrachovec vám ukáže konkrétní příklady vhodné i pro finanční instituce.
  • Zaplatit jízdní platební kartou v dopravních prostředcích je dnes možné. Dokonce v některých městech funguje platební karta jako nosič časového kuponu. Bude jednou možné místo všech karet, které máme v peněžence, používat jen platební kartu jako jedinečný identifikátor pro zakoupené služby či zboží? I na to odpoví Lukáš Pokorný ze společnosti Global Payment Europe během své přednášky.
  • Více akceptačních míst, více transakcí a méně hotovosti. Regulace mezibankovních poplatků je aktivní teprve pár měsíců, ale některé důsledky jsou vidět již nyní. Nejen o nich bude ve své prezentaci mluvit zástupce společnosti Visa Marcel Gajdoš.

 

Další témata, o kterých se na konferenci bude mluvit, najdete na webu Platební karty vs. hotovost.

 „Na konferenci Platební karty vs. hotovost uvidíte přehlídku trendů v oblasti bezhotovostních plateb. Potkat se můžete i se svými obchodními partnery a konkurenty (vědět, co chystá konkurence, se vždycky hodí),“ říká šéfredaktor serveru Měšec.cz Dalibor Chvátal, který bude celou konferenci moderovat.

Konference se koná v úterý 19. dubna v City Green Court na Praze 4.

Registrovat se můžete na webových stránkách konference Platební karty vs. hotovost.

Organizátorem konference je server Měšec.cz. 

Datum vytvoření: 10/03/2016
-- Redakce

 

linkedin

komentáře
Měnové války naruby Palebná síla SNB je opravdu obrovská - disponuje téměř jedním biliónem eur deviz... Jan Čermák Analytik a ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák
Aleš Michl novým guvernérem ČNB - začíná „holubičí rotace“? Jmenování Aleše Michla signalizuje, že současný guvernér Rusnok u prezidenta neu... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Česká ekonomika před invazí ještě rostla, na brzdu šlápne v průběhu jara a léta V Česku nás v posledních týdnech měsíční čísla z průmyslu a z maloobchodu spíše ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
nepřehlédněte