Přejít k hlavnímu obsahu
Platební karty vs. hotovost – téma 4. ročníku finanční konference, kterou pořádá Měšec.cz
Je řada možností, jak v dnešní době zaplatit účty. Nejen hotově či platební kartou. Co preferují zákazníci? A jaké novinky a trendy nás čekají v bezhotovostním placení?

Regulace mezibankovních poplatků měla mimo jiné rozproudit akceptaci platebních karet i do míst, kde dříve byly ekonomicky neefektivní. Rozšíření akceptace platebních karet s nižšími poplatky nutně vede k přehodnocení věrnostních programů pro spotřebitele. Vznikají i nové nástroje pro bezhotovostní platby. Blížíme se k době bezhotovostní? Jak získat na svoji stranu zákazníky, aby bezhotovostní placení preferovali? Odpověď nejenom na tyto otázky budeme hledat v úterý 19. dubna na odborné konferenci Platební karty vs. hotovost.

 

Jaká témata na konferenci zazní?

  • Tomáš Reytt z PWC během své prezentace rozebere nejnovější trendy v bezhotovostním placení.
  • Proč čekat dny nebo hodiny na převod peněz? Nabídněte lidem převody v reálném čase. Poslání a příjem peněz přes P2P platformy je snazší než poslat textovou zprávu. Více o P2P platbách prozradí Miloslav Bouček ze společnosti SIA.
  • Regulace mezibankovních poplatků degradovala cash-backové programy. Jak z toho ven? Jaké věrnostní programy fungují v zahraničí? Radek Hrachovec vám ukáže konkrétní příklady vhodné i pro finanční instituce.
  • Zaplatit jízdní platební kartou v dopravních prostředcích je dnes možné. Dokonce v některých městech funguje platební karta jako nosič časového kuponu. Bude jednou možné místo všech karet, které máme v peněžence, používat jen platební kartu jako jedinečný identifikátor pro zakoupené služby či zboží? I na to odpoví Lukáš Pokorný ze společnosti Global Payment Europe během své přednášky.
  • Více akceptačních míst, více transakcí a méně hotovosti. Regulace mezibankovních poplatků je aktivní teprve pár měsíců, ale některé důsledky jsou vidět již nyní. Nejen o nich bude ve své prezentaci mluvit zástupce společnosti Visa Marcel Gajdoš.

 

Další témata, o kterých se na konferenci bude mluvit, najdete na webu Platební karty vs. hotovost.

 „Na konferenci Platební karty vs. hotovost uvidíte přehlídku trendů v oblasti bezhotovostních plateb. Potkat se můžete i se svými obchodními partnery a konkurenty (vědět, co chystá konkurence, se vždycky hodí),“ říká šéfredaktor serveru Měšec.cz Dalibor Chvátal, který bude celou konferenci moderovat.

Konference se koná v úterý 19. dubna v City Green Court na Praze 4.

Registrovat se můžete na webových stránkách konference Platební karty vs. hotovost.

Organizátorem konference je server Měšec.cz. 

Datum vytvoření: 10/03/2016
-- Redakce

 

linkedin

komentáře
Zasedání ECB a Fedu tento týden ukážou rozdílný přístup k inflaci Zatímco v USA zřejmě úrokové sazby půjdou vzhůru pravděpodobně do poloviny roku ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
ČNB zpřísňuje podmínky pro poskytování hypoték na předpandemickou úroveň ČNB dnes rozhodla zpřísnit pravidla pro poskytování hypoték. Snížila tak limit L... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
Co čekat od koruny po zasedání ČNB? Hlavním argumentem pro pokračující zisky koruny je skutečnost, že ČNB si je jedn... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
nepřehlédněte