Přejít k hlavnímu obsahu
K sdílené síti bankomatů Komerční banky a Monety se připojí Air Bank a UniCredit Bank
Spolupráci v oblasti sdílení bankomatů na území České republiky zahájila Komerční banka s Moneta Money Bank v červnu letošního roku. Od 1. února 2023 se ke spolupráci připojí také Air Bank a UniCredit Bank. Cílem všech zúčastněných je zvýšit dostupnost hotovostních služeb pro klienty a současně akcelerovat aktivity v zájmu udržitelného rozvoje. Sdílení bankomatových sítí získalo v soutěži Hospodářských novin cenu Bankovní inovátor 2022.
atm

Klienti Komerční banky, Moneta Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank budou moci od
1. února 2023 vybírat hotovost ve sdílených bankomatových sítích za stejných podmínek jako z bankomatů své vlastní banky. Celý projekt sdílení bankomatů zahrnuje vedle okamžitých benefitů pro klienty také využití stávajících duplicitních bankomatů v nových lokalitách, kde zúčastněné banky své hotovostní služby zatím nenabízejí.

„Jsem nesmírně rád, že se nám po šesti měsících od spuštění tohoto projektu s Komerční bankou podařilo pro toto řešení přesvědčit i Air Bank a Unicredit Bank. Pro klienty to znamená výrazné zvýšení uživatelského komfortu v podobě dostupnosti výběrů, který, jak věřím, bude v druhém kroku doplněn i o možnosti vkladů,“ sdělil v této souvislosti Tomáš Spurný, generální ředitel Moneta Money Bank.

„V placení kartou či chytrým mobilem patří Češi mezi evropskou špičku. V tuzemském měřítku vynikají klienti Air Bank, kteří jsou zvyklí platit kartou výrazně častěji, než je průměr na trhu. Pořád ale existují situace, kdy si lidé potřebují vybrat z bankomatu hotovost, protože v některých obchodech či službách ani dnes kartou nezaplatí. Díky sdílené bankomatové síti si budou moct naši klienti už od února vybrat hotovost bez poplatku nejen v naší vlastní síti, ale nově z více než dvou tisíc bankomatů po celé České republice,“ dodal Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

„K myšlence sdílení bankomatové sítě jsme od samého počátku projektu zvali i ostatní banky operující na tuzemském trhu. Mám velkou radost, že se k nám nyní přidala i Air Bank a UniCredit Bank,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka

„Připojili jsme se k síti sdílených bankomatů, abychom byli ještě blíže našim klientům a jednoduše dostupní všem. Společně s Komerční bankou, Monetou Money Bank či Air Bank se chováme zodpovědně k našemu životnímu prostředí, a omezíme bankomaty v lokalitách, kde jich je celá řada. A naopak umístíme bankomaty do míst, kde klientům chybí a ekonomicky to dosud nebylo smysluplné,“ říká Jakub Dusílek, generální ředitel UniCredit Bank.

Sdílení vybrané bankovní infrastruktury bude mít velmi pozitivní vliv na klientský zážitek a současně povede ke snížení spotřeby energií i dalších nákladů nutných k provozování oddělených bankomatových sítí. Realizace tohoto projektu se projeví také ve snížení uhlíkové stopy zapojených bank.

Datum vytvoření: 19/12/2022

invest summit

ZK2023 cena podnikatelů

ZK2023 cena veřejnosti

Komentáře komentáře
Začátek roku ve znamení stagnace Ekonomiku držela při zemi, už podle očekávání, především spotřeba domácností brz... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Česká národní banka drží sazby stabilní, jestřábí hlasy sílí Za rozhodnutím stála nová prognóza centrální banky, která počítá s rychlejším rů... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Jestřábí hlasy z ČNB nabírají na síle Z pohledu toho, jak dlouho by mohly sazby setrvat na současných 7 %, se v minulé... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko