Přejít k hlavnímu obsahu
K sdílené síti bankomatů Komerční banky a Monety se připojí Air Bank a UniCredit Bank
Spolupráci v oblasti sdílení bankomatů na území České republiky zahájila Komerční banka s Moneta Money Bank v červnu letošního roku. Od 1. února 2023 se ke spolupráci připojí také Air Bank a UniCredit Bank. Cílem všech zúčastněných je zvýšit dostupnost hotovostních služeb pro klienty a současně akcelerovat aktivity v zájmu udržitelného rozvoje. Sdílení bankomatových sítí získalo v soutěži Hospodářských novin cenu Bankovní inovátor 2022.
atm

Klienti Komerční banky, Moneta Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank budou moci od
1. února 2023 vybírat hotovost ve sdílených bankomatových sítích za stejných podmínek jako z bankomatů své vlastní banky. Celý projekt sdílení bankomatů zahrnuje vedle okamžitých benefitů pro klienty také využití stávajících duplicitních bankomatů v nových lokalitách, kde zúčastněné banky své hotovostní služby zatím nenabízejí.

„Jsem nesmírně rád, že se nám po šesti měsících od spuštění tohoto projektu s Komerční bankou podařilo pro toto řešení přesvědčit i Air Bank a Unicredit Bank. Pro klienty to znamená výrazné zvýšení uživatelského komfortu v podobě dostupnosti výběrů, který, jak věřím, bude v druhém kroku doplněn i o možnosti vkladů,“ sdělil v této souvislosti Tomáš Spurný, generální ředitel Moneta Money Bank.

„V placení kartou či chytrým mobilem patří Češi mezi evropskou špičku. V tuzemském měřítku vynikají klienti Air Bank, kteří jsou zvyklí platit kartou výrazně častěji, než je průměr na trhu. Pořád ale existují situace, kdy si lidé potřebují vybrat z bankomatu hotovost, protože v některých obchodech či službách ani dnes kartou nezaplatí. Díky sdílené bankomatové síti si budou moct naši klienti už od února vybrat hotovost bez poplatku nejen v naší vlastní síti, ale nově z více než dvou tisíc bankomatů po celé České republice,“ dodal Michal Strcula, generální ředitel Air Bank.

„K myšlence sdílení bankomatové sítě jsme od samého počátku projektu zvali i ostatní banky operující na tuzemském trhu. Mám velkou radost, že se k nám nyní přidala i Air Bank a UniCredit Bank,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky Jan Juchelka

„Připojili jsme se k síti sdílených bankomatů, abychom byli ještě blíže našim klientům a jednoduše dostupní všem. Společně s Komerční bankou, Monetou Money Bank či Air Bank se chováme zodpovědně k našemu životnímu prostředí, a omezíme bankomaty v lokalitách, kde jich je celá řada. A naopak umístíme bankomaty do míst, kde klientům chybí a ekonomicky to dosud nebylo smysluplné,“ říká Jakub Dusílek, generální ředitel UniCredit Bank.

Sdílení vybrané bankovní infrastruktury bude mít velmi pozitivní vliv na klientský zážitek a současně povede ke snížení spotřeby energií i dalších nákladů nutných k provozování oddělených bankomatových sítí. Realizace tohoto projektu se projeví také ve snížení uhlíkové stopy zapojených bank.

Datum vytvoření: 19/12/2022

linkedin

Komentáře komentáře
Inflace v květnu zpomalila Oproti dubnu ceny stagnovaly, jelikož cenové pohyby řady položek se vykompenzova... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler
ECB poprvé snižuje sazby, již v červenci si ale může vybrat pauzu Včerejší rozhodnutí se opírá o aktualizovanou makroekonomickou prognózu. Ta dle ... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Česká ekonomika se jen velmi pomalu rozjíždí S tím, jak se inflace vrací k normálnějším úrovním, se opět začíná zvyšovat kupn... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek