Přejít k hlavnímu obsahu
Deutsche Bank vykázala nejvyšší zisk za posledních 15 let
Německý bankovní gigant Deutsche Bank zveřejnil své hospodářské výsledky za poslední čtvrtletí a celý rok 2022. Od října do prosince banka hospodařila se ziskem 1,8 miliardy eur a za celý rok byla potom „v plusu“ 5,6 miliardy eur, což znamená 159% nárůst oproti roku předcházejícímu.
Deutsche bank

Společnost výrazně překonala očekávání analytiků, nicméně na burze se pozitivní výsledky neodrazily. Banka, která byla zmítaná skandály v posledních letech a stále prochází restrukturalizací, jež byla oznámena v roce 2019. V rámci ní opustila oblast tradingu a výrazně zmenšila svoji divizi investičního bankovnictví. V neposlední řadě také značně zredukovala počet svých zaměstnanců, na konci roku 2022 to bylo zhruba o 18 tisíc od doby vyhlášení změn.

Podle generálního ředitele banky Christian Sewinga jsou výsledky za minulý rok znamením, že se společnost úspěšně transformovala za posledních 3 a půl roku. „Tím, že jsme se zaměřili na naše silné stránky, tak jsme se stali ziskovějšími a více efektivtvním. Věřím, že jsme schopni v těchto těžkých časech být oporou pro naše klienty“, dodal. Právě Christian Sewing ihned po svém nástupu v roce 2019 přišel s návrhem, jak banku restrukturalizovat.

Zdroj: Reuters

Datum vytvoření: 10/02/2023

linkedin

Komentáře komentáře
Inflace v květnu skončila nad odhadem, čeká nás vysoká volatilita Za květnovým překvapením jsou opět do značné míry velmi volatilní potraviny, kte... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Silnější růst HDP v prvním čtvrtletí nepřináší dezinflační zlom Silnější růst ekonomiky zůstává spojen s proinflačním tlakem jednotkových mzdový... Jaromír Šindel, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user Jaromír Šindel
Růst mezd v české ekonomice zpomaluje Tempo mezd ve srovnání s rokem 2024 evidentně zpomaluje, a to mimo jiné v důsled... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek