Přejít k hlavnímu obsahu
Den s registry je za námi. Firmy by si měly dát pozor na úvěry v eurech!
Stejně jako každý rok, i letos v polovině dubna pořádalys polečnosti CRIF, CBCB a CNCB tradiční konferenci Den se registry. Letošní ročník nesl podtitul „Měnová politika uplynulých let a její vliv na financování firem“.
den s registry

Úvodního slova se zhostil člen bankovní rady Tomáš Holub, který zhodnotil makroekonomický vývoj posledních několika let se zaměřením hlavně na růst inflace a ovlivnění úvěrového trhu.

Poté následovaly panelové diskuse. Jejich účastníci upozorňovali na případná rizika související s tím, že si firmy berou větší objemy úvěrů v eurech. Ačkoliv je totiž aktuální měnová situace příznivá, do budoucna se může změnit. Panelisté také očekávají, že do konce roku by se situace na úvěrovém trhu měla změnit – zejména v souvislosti s pozitivnějším makroekonomickým výhledem. Jako novou výzvu vnímají ESG reporting, v rámci kterého brzy firmy nebudou muset sledovat jen vlastní výkon, ale také udržitelnost podnikání. Závěrem se diskutující shodli na potřebě směřovat financování malých a středních podniků k digitalizaci a celkovému zjednodušení, které firmám nebude klást překážky v jejich podnikání.

CRIF také představil služby jako antifraud službu ID Check+, produkt Trendview pro analýzu trendů úvěrového trhu, NEOS Income pro ověřování příjmů žadatele s využitím Open Banking infrastruktury nebo nástroj pro ESG monitoring.

Kromě makroekonomických témat padla řeč také na digitalizaci, využívání dat a další témata, která jsou klíčová pro financování firem.

Na následujících odkazech můžete zhlédnout ohlednutí za celým dnem a panelovou diskuzí.

Datum vytvoření: 27/04/2023

linkedin

Komentáře komentáře
Úspěšné mistrovství světa – může pomoci ekonomickému oživení? Předpokládáme, že samotný šampionát „velkými čísly“ výrazněji nepohne. Podle odh... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
V globální ekonomice narůstá protekcionismus. Jak razantně zareaguje Evropa? Nová cla ovlivní asi jen 4 % celkových čínských dovozů do Ameriky, proto není tř... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Přirozená reálná dlouhodobá úroková míra směřuje na sever Jen pro představu - např. forwardově počítaná reálná úroková míra „pět let za pě... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák