Přejít k hlavnímu obsahu
Bankovní rada ČNB v novém složení si rozdělila kompetence
Bankovní rada České národní banky dnes poprvé zasedala v novém složení a schválila rozdělení kompetencí jednotlivých členů pro dohlížení odborných sekcí a samostatných odborů ČNB. Nově rozdělené kompetence jsou platené od 7. července.
cnb

Guvernér Aleš Michl povede sekce kancelář, sekce správní, samostatný odbor interního auditu a samostatný odbor lidských zdrojů.

Viceguvernérka Eva Zamrazilová povede sekci měnovou, samostatný odbor restrukturalizace a sekci rozpočtu a účetnictví. Viceguvernér Marek Mora bude mít na starost sekci regulace a mezinárodní spolupráce a sekci informatiky.

Člen bankovní rady Oldřich Dědek bude vedoucím sekce peněžní a sekce řízení rizik a podpory obchodů. Člen bankovní rady Tomáš Holub bude dohlížet sekci licenčních a sankčních řízení a sekci statistiky a datové podpory. Členka bankovní rady Karina Kubelková pod sebou bude mít sekci finanční stability a sekci dohledu nad finančním trhem II. Člen bankovní rady Jan Frait dostal na starost sekci dohledu nad finančním trhem a sekci bankovních obchodů.

Bankovní rada řídí organizační útvary ČNB jako kolektivní orgán. Ředitelé sekcí a samostatných odborů v rámci svých pravomocí odpovídají bankovní radě za řízení jim svěřených agend.

Zdroj: ČNB

Datum vytvoření: 07/07/2022

invest summit

ZK2023 cena veřejnosti

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Začátek roku ve znamení stagnace Ekonomiku držela při zemi, už podle očekávání, především spotřeba domácností brz... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Česká národní banka drží sazby stabilní, jestřábí hlasy sílí Za rozhodnutím stála nová prognóza centrální banky, která počítá s rychlejším rů... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Jestřábí hlasy z ČNB nabírají na síle Z pohledu toho, jak dlouho by mohly sazby setrvat na současných 7 %, se v minulé... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko