5.ročník CFO kongresu přináší inspirace, jak dostat firmy do fit formy pro budoucnost

Výroční odborná akce s názvem CFO Congress si po 4 letech získala pozornost finančních ředitelů, letos však zamíchala v jejich plánech a diářích.

Pátý ročník se totiž poprvé přesouvá ze září do jara. Konkrétně se bude konat již 18. května 2016 v osvědčených prostorách společenského sálu budovy České národní banky v Praze pod takřka matematickým podtitulem (CFO)3 = Fit For Future. Více než stovka účastníků registrovaných 5 týdnů před akcí je důkazem, finanční ředitelé mají zájem být na budoucnost připraveni v dobré kondici.
Jak název napovídá, program kongresu nabídne řadu impulsů a výzev, se kterými se musí finanční ředitelé dnes vypořádat, aby byli fit pro zítřek. V úvodní části přinese předpověď světového i domácího makroekonomického počasí v podání předního makroekonoma Davida Marka z Deloitte. Bude se rovněž zabývat módním pojmem Industry 4.0 používaným pro tzv. čtvrtou průmyslovou revoluci a vším, co to obnáší ve financích. Industry 4.0 se totiž netýká jen automatizace a výrobních technologií obecně, ale vyzývá k tomu mít neustále k dispozici aktuální a přehledné informace. V současné době je již nepředstavitelné usměrňovat výkonnost společnosti bez kvalitního systému, který poskytuje například přesně nadefinované přehledy provozních dat a který se promítá jak do procesů reportingů a analýz, tak i procesů plánování a finančních konsolidací.
 
Dalším stále častěji citovaným pojmem jsou Big Data. Josef Langmayer, CFO  z Raiffeisen investiční společnosti bude účastníky směřovat k jím prověřenému pravidlu: “Dříve než zavedete BigData technologie, není na škodu prověřit, zda jste dostatečně vytěžili potenciál procesně orientovaného business data skladu.”
 
S rozvojem robotizace a využitím moderních plánovacích systémů lze získat i významné úspory na lidech, jsou však pozice, kde je lidský faktor nenahraditelný. Část vystoupení i navazující diskuse se proto zaměří na to, které to jsou.    
Nejatraktivnější částí kongresu pravidelně bývá diskusní panel finančních ředitelů, letos věnovaný novým podmínkám pro práci CFO v období ekonomického růstu. Jak využít momentální příznivou ekonomickou situaci? Jak se “finanční dráb” stane investorem? Tyto a další otázky bude účastníkům klást energický moderátor České televize, Daniel Stach.
Odpolední část programu následně představí konkrétní užitečné nástroje a pomocníky v práci finančních ředitelů.  Nejcennější ingrediencí kongresu budou však bezesporu kuloární debaty s kolegy o tom, co lze ve světě finančního řízení očekávat v blízké budoucnosti a jak se na to připravit. Potěšující  více než stovka  účastníků registrovaných 5 týdnů před kongresem je důkazem, že finanční ředitelé mají potřebu se scházet.
A důležitá informace nakonec:  Navzdory ekonomické prosperitě určitě nebudou finanční ředitelé ignorovat možnost úspor, proto by neměli promeškat šanci na registraci na CFO Congress s významnou slevou pro včasně přihlášené Early Birds. Platí pouze do 15.4. 2016!
 
-- Redakce
Datum vytvoření: Pondělí, 18. Duben 2016

ECB startuje velkou revizi měnové politiky, co čekat?

ECB dnes oficiálně nastartuje velkou revizi měnové politiky, která pravděpodobně bude trvat až...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Hospodaření většiny zemí EU se pozvolna zlepšuje

Na dluhopisový trh eurozóny už třetím měsícem míří příval nových eur v podobě restartovaného...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

Koruna na nových post-intervenčních maximech, co čekat dál?

Česká koruna včera vyrazila vstříc novým ziskům a dostala se až do okolí 25,15 EUR/CZK. Od...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance