Přejít k hlavnímu obsahu
Skupina Partners dostala od ČNB bankovní licenci
Finanční skupina Partners splnila všechny podmínky České národní banky a získala bankovní licenci. Nová banka ponese název Partners Banka. Dlouho očekávaný projekt plánuje finanční skupina spustit v prvním čtvrtletí 2024, v pilotním provozu Friends and Family – pro board, zaměstnance, poradce a jejich rodiny – bude banka spuštěna koncem letošního roku.
bank

„Je to obrovský společný úspěch celého týmu, který na projektu přes tři roky intenzivně pracoval. Spuštění banky vnímáme jako vstup do nové finanční ligy. Svým klientům nabídneme dokonalou finanční službu. Ta jim díky licencím, datům a technologiím propojí celý finanční život v jedné apce, která jim dá plnou a okamžitou kontrolu nad svými financemi, umožní jim žít zdravý finanční život a zajistí růst bohatství,“ konstatuje Petr Borkovec, ředitel finanční skupiny Partners, s tím, že byznysový projekt myslí také na nové příležitosti pro majitele poboček, finanční poradce a manažery sítě Partners. „Bude to úplně nová produktově technologická cesta. Moc se těšíme,“ říká.

Partners Banka bude úzce spolupracovat s finančně poradenskou společností Partners. Bude využívat její pobočkovou síť a její pobočky ponesou brand Partners Banky. Aktuálně jich na trhu funguje přes 150, v dlouhodobém plánu je jich 250. Po spuštění banky budou mít Partners 4. největší pobočkou síť v Česku. Stejný osobní servis bude ale poskytovat všech 1500 certifikovaných poradců Partners, kteří se splněním certifikace a zajištěním zásadních pravidel stanou bankéři Partners Banky.

Současně ale platí, že na těchto místech si budou moci lidé i nadále sjednávat ostatní produkty a služby jiných finančních domů, které Partners zprostředkovávají. „Od ostatních bank se chceme lišit v mnoha parametrech. V první řadě připravujeme otevřený model, nabízející produkty i od jiných poskytovatelů, než je naše finanční skupina. Banka nebude vlajkovou lodí, ale vnese do finanční skupiny transakční jádro, kde si klient pohodlně obslouží všechny své produkty a dosáhne na kvalitní poradenství. Banku tak zapojíme do poradenské sítě, která funguje multibrandovým způsobem, tedy nabízí produkty různých poskytovatelů a vybírá to nejlepší,“ vysvětluje Marek Ditz, ředitel Partners Banky, jak bude fungovat model první poradenské banky na trhu. „Vznikem banky do tohoto stávajícího systému vsadíme dalšího obchodního partnera, který se stane transakčním jádrem. Klientům například umožní mít všechny produkty v jedné bankovní aplikaci, Partners Apce, protože banka bude Mobile Only,“ dodává.

Vlastní kapitál Partners Banky činí 3 miliardy korun. Banka je 100% v rukou českých vlastníků, patří sem zhruba tisíc poradců, manažerů, ředitelů a zaměstnanců skupiny Partners. Z externích subjektů do projektu investovaly společnosti Pale Fire Capital, Reflex Capital nebo Tomáš Čupr, kteří dohromady vlastní 18,5 %. Spoluzakladatelé firmy Radim Lukeš a Petr Borkovec a další osobnosti z Partners vlastní zbývajících 81,5 %.

Datum vytvoření: 29/08/2023

linkedin

Komentáře komentáře
Realitní trh korigoval ve druhém kvartále výrazněji... Při ní totiž nejde jen o absolutní úroveň nominálních cen nemovitostí, ale přede... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Pád inflace zpomaluje Ve srovnání s červencem se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,2 %, a to především z... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Rozkolísané koruně chybí garance ČNB Minulý týden ovšem potvrdil naši tezi o větší zranitelnosti tuzemské měny, když ... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko