Přejít k hlavnímu obsahu
Bankovní institut pořádá ukázkové přednášky pro všechny zájemce o kvalitní studium
Bankovní institut vysoká škola nabídne všem zájemcům o studium ukázkové přednášky, a to v rámci své kampaně Naše hvězdy z vás udělají hvězdu.

 Akce se může zúčastnit široká veřejnost v termínu 11. až 14. dubna 2016. Se svými příspěvky vystoupí například Constantin Kinský, Vladimír Kolman nebo Lubomír Civín. Oceňování cenných papírů, výhody a rizika platebních karet, rozvojové cíle milénia, ideální profil brand managera či lídra týmu. Tato a mnohá další témata představí vyučující Bankovního institutu během týdne otevřených dní, které vysoká škola pořádá v rámci náborové kampaně studentů. „Rozhodli jsme se uspořádat den otevřených dveří odlišnou formou. Nabízíme uchazečům o studium nejen možnost podívat se do našich moderních prostor a učeben, ale zažít reálnou výuku, aby viděli, co je během studia bude čekat,“ vysvětluje rektor Bankovního institutu, František Pavelka. Přednášky jsou bezplatné a zájemci se na ně mohou registrovat přes webovou stránku www.bivs.cz/hvezdy. 

Bankovní institut nabízí 4 bakalářské obory a 1 magisterský. „Není to pouze Bankovní management a Finance, ale i Oceňování majetku, Ekonomika a management podniku či Informační technologie a management. Do výuky zapracováváme i taková témata, která na první pohled nesouvisí s oborem, ale dávají studentům všeobecný přehled, aby jejich vzdělání bylo komplexní. Jsou pak schopni se orientovat v různých oblastech a vést diskuze na mnohá témata, která, jak se říká, hýbou světem. Jako příklad uvedu předmět Praktický management, ve kterém vrcholoví manažeři předávají studentům své zkušenosti,“ doplňuje docent Pavelka. Zájem o studium na Bankovním institutu se rok od roku zvyšuje. Potvrzují to i statistiky uchazečů, které rok od roku rostou. Oproti stejnému období v minulém roce registruje škola o 50 % více podaných přihlášek. Nárůst ve srovnání s rokem 2014 je dokonce 100%. 

Bankovní institut je nejstarší soukromou školou v České republice a je součástí německého vzdělávacího holdingu Cognos. V minulém roce škola přijala 300 studentů nejen do česky, ale i v angličtině nebo ruštině vedených studijních programů. „Absolventi Bankovního institutu zpravidla nemíří na úřad práce, míra jejich zaměstnanosti je totiž podle loňského výzkumu 98 %“, uzavírá rektor Pavelka.  

 
Program přednášek v termínu 11. – 14. 4. 2016 
Přednášející  /  Téma: 
 • Ing. Petr Ort, Ph.D.  /  Úloha oceňování majetku v ekonomickém systému - co, jak a proč se oceňuje. 
 • RNDr. Zuzana Wroblowská, Ph.D.  /  Brand manager – osobnost pečující o značku. Koho firmy hledají a proč.
 • Ing. Vladimír Kolman, PhD., MBA   /  Česká republika a přijetí eura 
 • Ing. Vojtěch Chlubna   /  Ekonomika jednotlivce. Jak si správně zorganizovat vlastní finance a předejít osobnímu bankrotu.
 • doc. Ing. Jan Pašek, Ph.D.  /   Historická ruina – může mít hodnotu? A jak ji ocenit? 
 • Ing. Helena Cetlová  /  Manažerská etiketa a image manažera. Buďte dobrým lídrem v každé situaci.
 • Ing. Vladimír Beneš, Ph.D.  /  „Zázračná“ numerická matematika. Nerozluštitelná kryptografie.
 • doc. Ing. Lubomír Civín, CSc., MBA  /  Osm cílů milénia. Co jsou rozvojové cíle tisíciletí a jak se je daří naplňovat?
 • Ing. Lukáš Herout, Ph.D.  /  Sociální inženýrství - efektivní prostředek počítačové kriminality.
 • Ing. Olga Šeflová  /  Výhody a rizika platebních karet. 
 • doc. RNDr. Jarmila Radová, Ph.D.   /  Oceňování cenných papírů. Jsou cenné papíry vždy skutečně cenné?
 • Constantin Kinský, M.A   /  Vše, co jste kdy chtěli vědět o financích, ale báli jste se zeptat.

Datum vytvoření: 04/04/2016
-- Redakce

linkedin

Komentáře komentáře
Česká ekonomika klesá výrazněji, sazby dolů již v prosinci? Znepokojivý je také pohled do struktury HDP - mezičtvrtletně padají prakticky vš... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
HDP ještě horší než původní odhad Propad hospodářství jasně ilustruje efekt vysoké inflace, která stále likviduje ... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Pro aktivaci „Sahmova pravidla“ pro recesi v USA netřeba chodit daleko Samozřejmě, připomeneme-li si poslední tempo růstu HDP či dokonce říjnové maloob... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák