Přejít k hlavnímu obsahu
UniCredit Bank zavádí virtuální platební karty
Nová virtuální karta UniCredit Bank je od dnešního dne automaticky k dispozici všem jejím novým klientům v mobilní aplikaci Smart Banking.
virtual card

Virtuální karta je speciální typ platební karty, která existuje pouze v mobilní aplikaci. Nabízí všechny funkcionality fyzické plastové platební karty a řadu výhod navíc. Po otevření účtu a aktivaci Smart Bankingu je k dispozici v řádu několika minut. Lze s ní tak na internetu či v kamenném obchodě okamžitě platit. Používat hned ji lze i při výběru hotovosti u bezkontaktních bankomatů.

Virtuální karta je dostupná v chytrém mobilním telefonu. Platby s virtuální kartou jsou rychlé a bezpečné. Každá transakce přes kartu v mobilní peněžence je chráněna jednorázovým tokenem (elektronickým klíčem).

Stále více klientů UniCredit Bank si zvyká platit výhradně kartou, virtuální karta je tak logickým krokem na cestě k digitalizaci. Kromě toho pomáhá virtuální karta šetřit životní prostředí. „Jedna plastová karta sice váží asi jen 5 gramů, ale při stovkách tisíc klientů může použití výhradně virtuálních karet pomoct ušetřit tuny plastů,“ říká Petr Plocek, tiskový mluvčí UniCredit Bank.

Platnost virtuální karty je 36 měsíců, stejně jako v případě fyzické karty. Ke kartě si lze také sjednat doplňkové služby. Při založení účtu si klienti můžou vybrat, zda chtějí pouze virtuální kartu nebo i tu plastovou. Obě verze karty mají stejné číslo, platnost, PIN i CVV. Vystavení nové virtuální karty je bezplatné, stejně jako vystavení nové platební karty ve standardní době.

Datum vytvoření: 27/11/2023

ZK_cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Česká „nároková“ ekonomika, aneb každý natahuje ruku Pondělní protesty zemědělců zase připomněly, jak mohutně jsou na dotacích závisl... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Inflace blízko cíle ČNB – koruna trpí V lednu se zvýšily ceny především energií, tedy elektřiny a zemního plynu. Zafun... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
ČNB patří k největším pesimistům na trhu, bude mít opět pravdu? V únoru ČNB pokračuje s revizemi směrem dolů dál a snížila svůj odhad růstu pro ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš