Přejít k hlavnímu obsahu
Startup Summit propojil startupisty a osobnosti z korporací
15. října se v SaSaZu setkaly dvě skupiny, které se od sebe mohou hodně co učit - startupisty a osobnosti z korporací. Na pódiu vystoupili lídři startupové scény, investoři i osobnosti z velkých firem a nechyběl ani Startup Summit Pitch, kde se na jednom pódiu utkalo osm startupů. Panel investorů zaujali nejvíc projekty: Bileto, Valuto a SQLDEP.

“Startup Summit 2015 sblížil dva světy, startupy a velké firmy,” řekl o konferenci organizátor Ondřej Hoza. Rychlejší inovace, levnější akvizice nových zákazníků a schopnost přilákat nejlepší talenty dělají ze startupů nové ekonomické jednotky, jejichž služeb čím dál častěji využívají korporace i v České republice. Právě o tom, jak spojit síly byl Startup Summit 2015, který se uskutečnil 15. října v pražském SaSaZu.

Konferencí provázel Martin Veselovský z DVTV, který po společné snídani Startup Summit zahájil. Filip Dřímalka, majitel EF1 a zakladatel Know How Klubu, hovořil o tom, jak úspěšně zavádět a realizovat digitální inovace pro zefektivňování procesů.

Poté se na Startup Summit Pitchi utkalo před celým publikem osm nadějných startupů. Ten měl formát tříminutové prezentace, stejný čas pak byl vyhrazen otázkám panelu investorů. Projekty hodnotili investoři Ondřej Bartoš, Tomáš Matějček, Petr Borkovec, Dušan Zábrodský a Adam Kočík. Po krátké poradě byly vyhlášeny tři nejúspěšnější startupy. Bileto, nástroj pro prodej a validaci jízdenek, online směnárna Valuto a SQLDEP, který vizualizuje datové toky ve velkých SQL databazích.

Největší ohlas publika sklidil paradoxně Marian Jelínek, český hokejový kouč, který se ve své prezentaci věnoval motivaci a sdělil, že stejné principy, které platí pro udržení prvenství na ledě, se dají aplikovat i na byznys.

Nechyběl ani Founders panel, kde se o své zkušenosti podělili z B2B sales, hledání dodavatelů a obchodní spolupráci s velkými hráčemi nejznámější osobnosti startupové scény: zakladatel Bonami Václav Štrupl, CEO Twisto Michal Šmída, CEO Benefi Pavel Matoušek a Zdeněk Cendra za CDN77.

SAP celosvětově spolupracuje s více než 2 tisíci startupy na světě. Andrea Hepnerová, výkonná ředitelka, přiblížila jak taková spolupráce probíhá. SAP přinesl i zajímavost, kamión nabitý nejmodernějšími technologiemi, který byl přistaven před SaSaZu, kde si každý mohl prohlédnout, co vše SAP nabízí.

Celý den se aktivně networkingovalo, což svědčí o tom, že Startup Summit svůj cíl splnil.

Datum vytvoření: 16/10/2015
-- Redakce

 

linkedin

Komentáře komentáře
ECB zvýšila sazby nejvíce od vzniku eurozóny, ČNB ji asi následovat nebude ČNB se naopak otáčí a možná již otočila zcela opačným směrem. Holubičí obrat v b... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
ČNB přešlapuje na místě, dalšímu růstu sazeb se nevyhne Inflace se v červnu pohybovala více než dva procentní body nad jarní prognózou a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Vysoká inflace začíná měnit chování spotřebitelů Meziroční srovnání je však v tomto případě poněkud zavádějící v důsledku konce l... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek