Přejít k hlavnímu obsahu
Ošetření v zahraničí vás může vyjít dráž než celá dovolená, varuje Allianz
Mnoho lidí v tyto dny nabudila pravá ladovská zima, lákají je zasněžené kopce a dlouhé sjezdovky, a tak vyrážejí do okolních států na pořádnou lyžovačku. Pouze za loňskou zimní sezónu však pojišťovna Allianz eviduje okolo 350 případů spojených s úrazy na lyžích či snowboardech. Nejčastěji jde o poranění horních a dolních končetin, výjimkou ale nejsou ani závažné nehody, které vyžadují transport leteckou ambulancí nebo vrtulníkem, kde se ceny pohybují v řádech stovek tisíc korun.

„Více než polovina pojistných událostí spojených se zimními sporty je hlášená z Rakouska, přes sto se jich stalo v Itálii a poměrně často úrazy zaznamenáváme i ze sjezdovek ve Francii,” říká analytička Allianz pojišťovny Martina Červenková.

Pokud se někdo rozhodne odjet na hory do zahraničí bez cestovního pojištění, pak si neuvědomuje, že náklady, které by mohl platit, nejsou vůbec malé. Například ošetření poraněných končetin se v Alpských zemích pohybuje od 8 do 20 tisíc korun. Pokud je nutná i hospitalizace nebo operace, sahají částky ke 130 tisícům korun. Nejnákladnějším typem pomoci je pak zmiňovaný letecký transport.

„I když může jít o banální poranění, náklady na ošetření v zahraničí rostou raketovou rychlostí. Ceny jsou tam tří až pětinásobné ve srovnání s Českem,“ vysvětluje Jakub Fiala, vedoucí Medické asistence Allianz Partners.
 

Datum vytvoření: 08/01/2019

linkedin

Komentáře komentáře
Vláda hospodaří v půli roku s deficitem 152 miliard, výhled je ale nejistý Inkaso roste jak v případě daní z příjmů fyzických (+13,9 %), tak i právnických ... Dominik Rusinko, hlavní ekonom ČSOB Private Banking
Profile picture for user Dominik Rusinko
ČNB si dává přestávku Předpokládám, že jde o přestávku, nikoliv konec politiky uvolňování měnové polit... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Ekonomika ani v červnu zatím nehlásí potíže s americkými cly Celkový indikátor důvěry podnikatelů sice lehce poklesl (o 1 bod na úroveň 100),... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš