Přejít k hlavnímu obsahu
Na zimní dovolenou se pojišťuje polovina Čechů, nejčastěji online
Pokud už Češi v zimě vycestují na zahraniční dovolenou, nejčastěji volí k rekreaci hory (42,6 %). Více než deset procent (konkrétně 10,8 %) respondentů uvedlo, že jezdí na hory i k moři. Polovina lidí se do zahraniční také pojistí, nehledě na to, zda míří za mořem či sněhem (47,8 %). Vyplývá to z průzkumu ČSOB.

Na zimní dovolenou podle omnibusového šetření vůbec nejezdí 62,9 % Čechů. To se však hodně mění s věkem. Lidé od 18 do 26 let jezdí v zimě na dovolenou ve více než 51 % případů. Průzkum rovněž ukázal, že do zahraničí se během tohoto ročního období vůbec nechystá 37,4 % lidí. K moři pak zamíří jen 9,2 % dotázaných. Na zimní dovolenou se přitom vždy nějakým způsobem pojišťuje 47,8 % respondentů. Bezmála 24 % lidí naopak pojištění do zahraničí vůbec neřeší.

Zajímavým zjištěním je i fakt, že na pobočku míří kvůli pojištění o čtyři procenta méně lidí než na internet. Sjednat si pojistku do „kamenné pojišťovny“ zajde podle průzkumu 37 % zájemců, zatímco 41 % si sjednává pojištění přes internet. Ve věkové kategorii 27 až 35 let sjednává pojištění online dokonce nadpoloviční většina klientů (54,3 %). „Obliba sjednat si pojištění online nebo přes chytrý telefon bude pravděpodobně ještě narůstat. V loňském roce bylo tímto způsobem sjednáno přibližně 56 % z celkového počtu sjednaných cestovních pojištění. U lidí ve věku 27 až 35 let tento podíl činil dokonce 70%,“ uvedla Ivana Nekvindová, produktová manažerka cestovního pojištění z ČSOB Pojišťovny.

Zimní dovolená se mnohdy neobejde bez úrazu a je znát, že lidé na to myslí. Na úrazové pojištění spoléhá ve věkové kategorii 36 až 44 let 93,5 % lidí. Rizikové druhy sportovní činnosti pravděpodobně provozují zejména mladší ročníky (27 až 35 let), které se také nejvíce na tato rizika pojišťují (26 %). Na pojištění proti možným léčebným výlohám dle průzkumu ČSOB myslí 81 % lidí. Třiašedesát procent dotazovaných na zimní dovolenou nejezdí vůbec.

Lidé ke svým nákupům a platbám stále častěji využívají platební kartu a v zimních měsících tomu není jinak. Při svých dovolených a pobytech v zahraničí klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny během prvních třech měsíců loňského roku uskutečnili o 10 procent transakcí více než ve stejném období roku 2015. „Abychom je v používání karty ještě více povzbudili, připravili jsme pro ně speciální soutěž,“ vysvětluje Oldřich Fremr, manažer útvaru Platební karty ČSOB. „S Mastercard nyní může klient na cestách ušetřit až 25 000 korun. Až do 31. března 2017 totiž každý týden vylosujeme dva výherce, kterým proplatíme všechny platby v zahraničí za uplynulý týden, a to až do výše uvedené částky,“ doplňuje Oldřich Fremr.

Pro zapojení do soutěže, která trvá od 10. ledna do 31. března 2017, stačí alespoň jednou zaplatit v zahraničí platební kartou Mastercard a ČSOB své klienty automaticky do akce zařadí. Každý týden banka vylosuje dva výherce, které následně kontaktuje a proplatí jim všechny zahraniční platby s Mastercard za uplynulý týden, až do výše 25 000 Kč. Více informací o akci je k dispozici na stránkách www.priveztesidarek.cz.

Datum vytvoření: 11/01/2017

linkedin

Komentáře komentáře
Státní dluh překonal hranici 3,2 bilionů korun V poměru k HDP situace vypadá mnohem příznivěji, protože se dluh pohybuje jen ok... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Geopolitika opět v centru pozornosti Trhy jinými slovy věří, že další eskalace do podoby širšího regionálního konflik... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Inflace v březnu zůstává na cíli, v létě uvidíme další pokles Příběhy uvnitř spotřebitelského koše jsou však nadále velmi rozdílné.  Za poměrn... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš