Přejít k hlavnímu obsahu
Generálním ředitelem ARBES Technologies je Michal Houštecký
Novým generálním ředitelem společnosti ARBES Technologies, předního českého tvůrce a dodavatele informačních systémů pro bankovnictví a finančnictví, se od června stal Michal Houštecký.
Michal Houštecký (37) dosud řídil divizi podnikových informačních systémů a divizi bankovních informačních systémů, jejichž produkty se řadí k vlajkovým produktům společnosti. Na postu generálního ředitele tak nahradil Jana Denemarka, který firmu úspěšně vedl uplynulé 3 roky.

Mezi hlavní priority Michala Houšteckého v pozici generálního ředitele patří především rozvoj a podpora stávajících produktů, ale také vývoj nových produktů a služeb za účelem vytvoření ucelené nabídky pro tuzemský i zahraniční trh.

„Softwarová řešení ARBESu již 25 let využívají přední bankovní a finanční instituce nejen v České republice. Chceme si nejenom udržet stávající velmi dobrou pozici, ale přinést našim klientům nová moderní, ucelená a komplexní řešení, profesionální služby a poradenství založené na dlouhodobých zkušenostech našich IT specialistů. Jdeme cestou podpory moderních technologii a rozšiřování know-how do nových směrů. Jsme si vědomi faktu, že působíme na trhu, který doslova běží vpřed, vývoj je rychlý a mnohdy obtížně nepředvídatelný a mým přáním je, aby společnost ARBES Technologies i v takto dynamickém odvětví obstála,“ uvedl Michal Houštecký. 

Michal Houštecký vystudoval Vysokou školu manažerské informatiky a ekonomiky v Praze a obor Informační technologie a management v Bankovním institutu. Své první profesní zkušenosti sbíral jako SAP R/3 konzultant ve společnostech Slovakodata, Varias či T-Mobile. V T-Mobile později působil jako senior specialista controllingových a manažerských systémů. Roku 2011 nastoupil do společnosti ARBES Technologies na pozici manažera oddělení Business Intelligence, kde byl zodpovědný za produktovou strategii BI, pre-sales aktivity, marketing, projektové řízení a organizační řízení oddělení. Po dvou letech strávených v této roli převzal v roce 2013 vedení celé divize podnikových informačních systémů, která kromě BI řešení nabízí zákazníkům z oblasti finančnictví, zdravotnictví a obchodu i osvědčené podnikové informační systémy a specializované systémy pro leasingové a factoringové společnosti. Za jeho působení se začalo divizi natolik dařit, že v roce 2015 převzal řízení největší a nejnáročnější divize bankovních informačních systémů. Této role se zhostil natolik dobře, že byl jmenován do role generálního ředitele celé společnosti.

Michal Houštecký je ženatý, volný čas nejraději tráví s rodinou při cestování, sportu a degustaci dobrých vín. Zajímá se o nové  trendy v informačních technologiích.

O společnosti ARBES Technologies
Společnost ARBES Technologies byla založena 20.9.1991. V průběhu své mnohaleté působnosti získala společnost ARBES Technologies bohaté zkušenosti v oblasti tvorby, vývoje a podpory softwarových řešení.  Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies tak zahrnuje komplexní a nejnovější řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a řešení pro enterprise content management a business proces management.  Od roku 2012 se ARBES Technologies také věnuje rozvoji řešení pro správu obsahu a podporu obchodních procesů na platformě Documentum. Od roku 2014 dodává kompletní řešení pro leasingové společnosti, integruje biometrické podpisy a sleduje nové technologické trendy, které zakomponovává do svých řešení.
Datum vytvoření: 15/06/2016
-- Redakce

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Zklidnění na trzích dává Fedu šanci zvýšit sazby Ještě před propuknutím aktuálních finančních turbulencí se zdálo nejpravděpodobn... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Česká inflace v únoru podle očekávání zpomalila V únoru dál zdražovaly zejména některé potraviny v čele se zeleninou (+12,7 %) a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Další měsíc bez intervencí I když ČNB neintervenuje, působí její kurzový „slib“ jako stabilizační faktor. D... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek