Přejít k hlavnímu obsahu
ČSOB prohrála rozhodčí řízení a bude muset zaplatit 3,7 miliardy korun
ČSOB byla žalována v rozhodčím řízení jako právní nástupce Investiční a poštovní banky (IPB), jejíž obchodní aktivity ČSOB získala v roce 2000. Řízení probíhalo od roku 2007.
čsob pobočka

Žalobce, společnost ICEC-HOLDING, tvrdí, že IPB v roce 1999 porušila své smluvní povinnosti a ICEC-HOLDING měl tak nárok na náhradu škody a smluvní pokutu. Samotný nárok tak nijak nesouvisí s obchodní činností ČSOB a je třeba jej považovat za součást dědictví IPB.

V doručeném rozhodčím nálezu bylo ČSOB uloženo zaplatit společnosti ICEC-HOLDING částku 3,7 miliardy korun spolu s náklady řízení ve výši 5,0 milionů korun. ČSOB zváží případné další právní kroky.

ČSOB v tiskové zprávě na webu své matky KBC ujišťuje své klienty, obchodní partnery a další zájemce, že zaplacení výše uvedené částky v arbitráži nebude mít žádný vliv na stabilitu a fungování skupiny ČSOB.

Česká národní banka na svém webu vydala prohlášení, ve kterém se píše, že uvedené rozhodnutí neoslabuje finanční a solventnostní pozici ČSOB. Banka podle ní ve všech relevantních ukazatelích plní všechny požadavky pro ni vyplývající ze zákona o bankách a dalších předpisů upravujících činnost bank.

Datum vytvoření: 20/02/2023

invest summit

ZK2023 cena veřejnosti

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Začátek roku ve znamení stagnace Ekonomiku držela při zemi, už podle očekávání, především spotřeba domácností brz... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Česká národní banka drží sazby stabilní, jestřábí hlasy sílí Za rozhodnutím stála nová prognóza centrální banky, která počítá s rychlejším rů... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Jestřábí hlasy z ČNB nabírají na síle Z pohledu toho, jak dlouho by mohly sazby setrvat na současných 7 %, se v minulé... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko