Přejít k hlavnímu obsahu
ČSOB prohrála rozhodčí řízení a bude muset zaplatit 3,7 miliardy korun
ČSOB byla žalována v rozhodčím řízení jako právní nástupce Investiční a poštovní banky (IPB), jejíž obchodní aktivity ČSOB získala v roce 2000. Řízení probíhalo od roku 2007.
čsob pobočka

Žalobce, společnost ICEC-HOLDING, tvrdí, že IPB v roce 1999 porušila své smluvní povinnosti a ICEC-HOLDING měl tak nárok na náhradu škody a smluvní pokutu. Samotný nárok tak nijak nesouvisí s obchodní činností ČSOB a je třeba jej považovat za součást dědictví IPB.

V doručeném rozhodčím nálezu bylo ČSOB uloženo zaplatit společnosti ICEC-HOLDING částku 3,7 miliardy korun spolu s náklady řízení ve výši 5,0 milionů korun. ČSOB zváží případné další právní kroky.

ČSOB v tiskové zprávě na webu své matky KBC ujišťuje své klienty, obchodní partnery a další zájemce, že zaplacení výše uvedené částky v arbitráži nebude mít žádný vliv na stabilitu a fungování skupiny ČSOB.

Česká národní banka na svém webu vydala prohlášení, ve kterém se píše, že uvedené rozhodnutí neoslabuje finanční a solventnostní pozici ČSOB. Banka podle ní ve všech relevantních ukazatelích plní všechny požadavky pro ni vyplývající ze zákona o bankách a dalších předpisů upravujících činnost bank.

Datum vytvoření: 20/02/2023

ZK_cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Státní dluh překonal hranici 3,2 bilionů korun V poměru k HDP situace vypadá mnohem příznivěji, protože se dluh pohybuje jen ok... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Geopolitika opět v centru pozornosti Trhy jinými slovy věří, že další eskalace do podoby širšího regionálního konflik... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Inflace v březnu zůstává na cíli, v létě uvidíme další pokles Příběhy uvnitř spotřebitelského koše jsou však nadále velmi rozdílné.  Za poměrn... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš