Přejít k hlavnímu obsahu
Český a slovenský Home Credit formálně přejdou pod Air Bank
Home Credit a.s. a Home Credit Slovakia, a.s. se začátkem příštího roku poté, co budou získány nezbytné regulatorní souhlasy, stanou 100% dceřinými společnostmi Air Bank a.s. Půjde tak jen o formální přesun v rámci vlastnické struktury PPF Financial Holdings a.s., zastřešující investice skupiny PPF do finančního sektoru.
PPF

Cílem změny vlastnické struktury původně sesterských společností je jednodušeji využívat synergických efektů zejména v provozní oblasti. Na klienty Air Bank ani na klienty společností Home Credit nebude mít tato změna žádný dopad.

„Air Bank i Home Credit podnikají z pohledu skupiny PPF na stejném trhu a stejně tak se i v oblasti poskytování půjček řídí podobnými principy. I díky tomu obě firmy patří podle Indexu odpovědného úvěrování organizace Člověk v tísni mezi lídry odpovědného půjčování v Česku. Jinak jsme ale z pohledu trhu dvě zcela odlišné značky s jinými službami i cílovými skupinami. Naši bližší spolupráci proto zaměříme zejména na synergie v oblasti provozu,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank a.s.

„S Air Bank už dnes díky tomu, že jsme součástí jedné finanční skupiny, máme některé procesy společné, například v oblasti nákupu, účetnictví nebo reportingu. Po formálním propojení se nám od příštího roku otevřou i některé další možnosti synergií, například v oblasti IT infrastruktury nebo sdílení nákladů na provoz,“ říká Luděk Jírů, generální ředitel Home Credit a.s. a Home Credit Slovakia, a.s.

Na rozdíl od dřívější podobné změny, kdy se firma Benxy (značka Zonky) postupně sloučila s Air Bank, není v případě českého a slovenského Home Creditu takováto kompletní integrace v plánu. Z pohledu klientů budou všechny tři společnosti nadále fungovat jako samostatné firmy, a to včetně samostatných vrcholových managementů.

Datum vytvoření: 21/12/2022

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Zklidnění na trzích dává Fedu šanci zvýšit sazby Ještě před propuknutím aktuálních finančních turbulencí se zdálo nejpravděpodobn... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Česká inflace v únoru podle očekávání zpomalila V únoru dál zdražovaly zejména některé potraviny v čele se zeleninou (+12,7 %) a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Další měsíc bez intervencí I když ČNB neintervenuje, působí její kurzový „slib“ jako stabilizační faktor. D... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek