Přejít k hlavnímu obsahu
Zemřel Jiří Kunert
Ve věku 71 let náhle zemřel Jiří Kunert, který 30 let vedl UniCredit Bank, a dosud v ní působil jako předseda dozorčí rady. Stál také u zrodu České bankovní asociace. Na tuzemském bankovním trhu působil od roku 1976.
Jiří Kunert

„Ztratili jsme osobnost a bankéře s obrovským srdcem, vynikajícího odborníka, který stál u zrodu tuzemského moderního bankovnictví, a který více než tři dekády úspěšně rozvíjel naši UniCredit Bank a její předchůdkyni Živnostenskou banku,“ řekl generální ředitel UniCredit Bank Jakub Dusílek. Ten Kunerta v čele instituce vystřídal v roce 2018.

„Představenstvo UniCredit Bank vyjádřuje hluboký zármutek nad náhlým úmrtím váženého předsedy dozorčí rady pana Jiřího Kunerta. Rovněž chceme vyslovit upřímnou soustrast manželce, sestře a dětem, kteří byli zasaženi ztrátou svého milovaného manžela, bratra a tatínka,“ objevilo se na webu banky.

Dozorčí radě bude do doby zvolení nového předsedy předsedat její místopředseda.

Smuteční mše se uskuteční v nejbližším rodinném kruhu. Pietní místo bude zřízeno v centrále UniCredit Bank v Praze.

Datum vytvoření: 02/09/2024

linkedin

Komentáře komentáře
Česká inflace opět blízko cíle ČNB Nižší inflace však nemusí automaticky znamenat spokojenost ČNB. Tlak na růst cen... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Zvýší ECB v červnu úrokové sazby? Přestože zprávy o možné americko-íránské dohodě se objevují téměř každý den, Hor... Dominik Rusinko, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Dominik Rusinko
HDP zpomalilo na začátku roku kvůli zahraničnímu obchodu, mzdy jsou překvapivě silné Za zpomalením v prvním kvartále stojí především horší výsledek zahraničního obch... Jan Bureš, hlavní ekonom ČSOB
Profile picture for user Jan bureš