Přejít k hlavnímu obsahu
Za první pololetí 2022 vykázala Raiffeisenbank zisk ve výši 3,01 miliardy korun
Raiffeisenbank v prvním pololetí letošního roku hospodařila se ziskem 3,01 miliardy korun, což znamená meziroční nárůst o 78,4 %. Objem poskytnutých úvěrů klientům ve narostl o 36,8 %. Objem přijatých vkladů od klientů o 17,9 %.
Raiffeisenbank pobočka

Čistý zisk Raiffiesenbank za první pololetí 2022 dosáhl výše 3,01 miliardy korun, což představuje meziroční nárůst o 78,4 %. Celkové provozní výnosy se zvýšily o 75,3 % na 8,83 miliardy korun. V meziročním srovnání výsledků banky má pozitivní dopad fúze s Equa bank a.s. Provozní náklady ve výši 4,69 miliardy korun se v meziročním srovnání zvýšily o 45,5 %. Tento nárůst je způsoben především zmíněnou fúzí.

Celková aktiva banky dosáhla výše 593 miliard korun, a meziročně tak vzrostla o 15,5 %. Objem poskytnutých úvěrů klientům se zvýšil o 36,8 % na 343 miliard korun. K růstu došlo jak na straně domácností ve formě hypotečních a spotřebitelských úvěrů, tak na straně firem ve formě investičních úvěrů.

Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 17,9 % na 484 miliard korun. Růst je tažen zvyšujícími se zůstatky na spořicích účtech a termínovaných vkladech, a to na straně domácností i firem. Výrazný nárůst úvěrů i vkladů je ovlivněn opět fúzí s Equa bank a.s.

„Jsem přesvědčen, že zvláště v nejistých a náročných časech se naplno projevují lidské hodnoty. A i když nás přítomnost může zaměstnávat více, než bychom si přáli, neměli bychom zapomínat na budoucnost. To platí obecně v životě i ve světě financí. Jedním ze strategických cílů Raiffeisenbank je proto posilování principů odpovědného bankovnictví. Téma udržitelnosti a udržitelných financí považuji za klíčové a domnívám se, že bude významným způsobem ovlivňovat podobu bankovního světa následujících let. V Raiffeisenbank cítíme jako svůj úkol pomáhat a usnadňovat našim klientům úspěšně transformovat jejich obchodní aktivity k dlouhodobé udržitelnosti,“ říká předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida.

„Abychom tyto aktivity podpořili konkrétními kroky, zavedli jsme v bance od letošního června novou pozici Sustainability Officera, který se věnuje především koordinaci tematiky udržitelnosti (ESG) napříč bankou a rozvoji udržitelných bankovních produktů. Osobně se velmi těším na vylepšení, jež klientům Raiffeisenbank přineseme nejen v oblasti udržitelnosti a udržitelných financí,“ uzavírá Igor Vida.

Datum vytvoření: 02/08/2022

linkedin

Komentáře komentáře
Realitní trh korigoval ve druhém kvartále výrazněji... Při ní totiž nejde jen o absolutní úroveň nominálních cen nemovitostí, ale přede... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Pád inflace zpomaluje Ve srovnání s červencem se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,2 %, a to především z... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Rozkolísané koruně chybí garance ČNB Minulý týden ovšem potvrdil naši tezi o větší zranitelnosti tuzemské měny, když ... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko