Čisté úrokové výnosy banky poklesly o 4,8 % a dosáhly tak výše 4,04 miliardy Kč. Tento pokles je způsoben zejména snížením tržních sazeb z důvodu uvolňování měnové politiky v souvislosti s epidemií koronaviru.
Celková aktiva banky dosáhla výše 414,1 miliardy Kč a meziročně tak vzrostla o 12 %. Objem poskytnutých úvěrů klientům se meziročně zvýšil o 3,8 % na 252 miliard Kč. K růstu přitom došlo v oblasti financování firem i domácností (u domácností zejména hypotečních úvěrů). Objem přijatých vkladů od klientů se meziročně zvýšil o 17,8 % na 320 miliard Kč. Stejně jako v případě úvěrů je růst tažen jak firmami, tak domácnostmi.
Provozní náklady ve výši 3,3 miliardy Kč se v meziročním srovnání zvýšily o 2,3 %. Tento nárůst je primárně způsoben zvýšením odpisů nehmotného a hmotného majetku a zvýšením ročního příspěvku do fondu pro řešení krize.
„Pandemie Covidu nás v uplynulých měsících postavila do bezprecedentní situace, v níž jsme se snažili hlavně o ochranu zdraví našich klientů a zaměstnanců, což pro nás zůstává trvalou prioritou. V průběhu posledních měsíců jsme se soustředili na vysvětlování klientům, jak mohou spravovat své finance efektivně z domova. Díky předchozím investicím do infrastruktury mohou naši klienti již 95 procent běžných činností vykonávat vzdáleně prostřednictvím internetového či mobilního bankovnictví. S potěšením mohu konstatovat, že výrazný posun vpřed v oblasti digitalizace zaznamenal i korporátní byznys. Masivně jsme zde začali v komunikaci s klienty využívat elektronických podpisů a datových schránek,“ říká generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Igor Vida a dodává: „Důraz klademe nejen na pohodlí, ale také na bezpečnost. I z tohoto důvodu jsem rád, že se nám podařilo dokončit modernizaci naší bankomatové sítě. V současné době máme jako jediná banka na trhu všechny pobočky vybaveny nejen vkladovými bankomaty, ale zároveň je sto procent našich bankomatů vybaveno bezkontaktní technologií. Též musím zdůraznit posílení bezpečnosti internetových plateb pomocí tzv. RB Klíče, což je v současnosti nejbezpečnější způsob ověření platby v e-shopech.“