Přejít k hlavnímu obsahu
VÚB přichází do Česka se spořením bez limitů
Druhá největší slovenská banka VÚB (Všeobecná úvěrová banka) přináší na český trh inovativní novinku v podobě spoření bez limitů. V tomto online produktu spojuje jednoduchost a flexibilitu. Spořit tak lze bez jakýchkoliv poplatků a omezení. Klientům nabídne úročení vkladů sazbou 6,15 % p.a., aktuálně jednou z nejvyšších na trhu, přičemž úroky se připisují denně, nikoliv jednou měsíčně.
VUB banka

„Vzhledem k tomu, že VÚB dosáhla na slovenském trhu řady úspěchů, rozhodli jsme se i českým klientům nabídnout atraktivní produkt, o kterém si myslíme, že na něj pozitivně zareagují,“ říká ke vstupu na český trh Martin Techman, výkonný ředitel oddělení retailového bankovnictví a člen představenstva VÚB.

„Věříme, že klienti ocení úrokovou sazbu přesahující šest procent, která je spíše výjimečná. Spoření bez limitů má však nespornou výhodu okamžitého přístupu k financím. Zároveň vzhledem k aktuální výši inflace v České republice je spoření s tak vysokým úrokem a úročením na denní bázi vhodným řešením pro konzervativní střadatele, kteří chtějí zmírnit dopady inflace na jejich úspory,“ dodává Martin Techman. Díky sběrnému účtu v České republice navíc nejsou účtovány klientům žádné přeshraniční poplatky za platby.

Spoření si klienti zřídí bezplatně zcela online a vystačí si pouze s mobilem, občanským průkazem, druhým osobním dokladem a číslem stávajícího účtu, který je veden na jejich jméno a příjmení v bance nebo v pobočce zahraniční banky se sídlem na území České republiky. Peníze jsou neustále k dispozici, protože jakoukoli část naspořené částky lze kdykoli poslat na libovolný IBAN účet bez jakýchkoli sankcí.

Další zahraniční banky se v Česku zaměřují spíše na asset management, investiční bankovnictví nebo služby pro firemní klientelu. Najdeme zde však i takové, které nabízejí podobně jako VÚB depozitní produkty pro české klienty. Jednou z nich je například Hello bank!, což je obchodní značka české pobočky francouzské banky BNP Paribas Personal Finance SA. Ta v současnosti na českém trhu nabízí spořicí účet s úročením 4,5 % p. a.

Rakouská Oberbank přes svoji pobočku v ČR nabízí spořicí a termínované účty pro retailové klienty. Na spořicím účtu nabízí aktuálně 4 % p. a. a na termínovaných vkladech v závislosti na době a typu produktu od 4 % do 5,40 % p. a.

Datum vytvoření: 16/11/2022

linkedin

Komentáře komentáře
Úspěšné mistrovství světa – může pomoci ekonomickému oživení? Předpokládáme, že samotný šampionát „velkými čísly“ výrazněji nepohne. Podle odh... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
V globální ekonomice narůstá protekcionismus. Jak razantně zareaguje Evropa? Nová cla ovlivní asi jen 4 % celkových čínských dovozů do Ameriky, proto není tř... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Přirozená reálná dlouhodobá úroková míra směřuje na sever Jen pro představu - např. forwardově počítaná reálná úroková míra „pět let za pě... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák