„Vzhledem k tomu, že VÚB dosáhla na slovenském trhu řady úspěchů, rozhodli jsme se i českým klientům nabídnout atraktivní produkt, o kterém si myslíme, že na něj pozitivně zareagují,“ říká ke vstupu na český trh Martin Techman, výkonný ředitel oddělení retailového bankovnictví a člen představenstva VÚB.
„Věříme, že klienti ocení úrokovou sazbu přesahující šest procent, která je spíše výjimečná. Spoření bez limitů má však nespornou výhodu okamžitého přístupu k financím. Zároveň vzhledem k aktuální výši inflace v České republice je spoření s tak vysokým úrokem a úročením na denní bázi vhodným řešením pro konzervativní střadatele, kteří chtějí zmírnit dopady inflace na jejich úspory,“ dodává Martin Techman. Díky sběrnému účtu v České republice navíc nejsou účtovány klientům žádné přeshraniční poplatky za platby.
Spoření si klienti zřídí bezplatně zcela online a vystačí si pouze s mobilem, občanským průkazem, druhým osobním dokladem a číslem stávajícího účtu, který je veden na jejich jméno a příjmení v bance nebo v pobočce zahraniční banky se sídlem na území České republiky. Peníze jsou neustále k dispozici, protože jakoukoli část naspořené částky lze kdykoli poslat na libovolný IBAN účet bez jakýchkoli sankcí.
Další zahraniční banky se v Česku zaměřují spíše na asset management, investiční bankovnictví nebo služby pro firemní klientelu. Najdeme zde však i takové, které nabízejí podobně jako VÚB depozitní produkty pro české klienty. Jednou z nich je například Hello bank!, což je obchodní značka české pobočky francouzské banky BNP Paribas Personal Finance SA. Ta v současnosti na českém trhu nabízí spořicí účet s úročením 4,5 % p. a.
Rakouská Oberbank přes svoji pobočku v ČR nabízí spořicí a termínované účty pro retailové klienty. Na spořicím účtu nabízí aktuálně 4 % p. a. a na termínovaných vkladech v závislosti na době a typu produktu od 4 % do 5,40 % p. a.