Přejít k hlavnímu obsahu
UniCredit Bank zavádí službu Alipay
UniCredit Bank je první bankou na českém trhu, která umožňuje platit na platebních terminálech smluvních partnerů přes aplikaci Alipay. S Alipay tak zákazníci mohou od 12. 5. 2023 platit v několika tisících obchodech po celé České republice, které využívají platební terminály od UniCredit Bank.
Alipay

Alipay je celosvětově používaná platební aplikace ze skupiny Alibaba. V České republice služba funguje v omezené míře od roku 2018, zatím ale není příliš rozšířená. Díky novince od UniCredit Bank, která umožňuje přijetí plateb prostřednictvím Alipay na vybraných platebních terminálech, se tak výrazně rozšíří akceptace služby v zemi.

Nově půjde s Alipay zaplatit v sítích obchodů, které se zaměřují na zahraniční klientelu, tedy např. ubytovací služby v turistických destinacích, restaurace, obchody s luxusním zbožím, parfumerie a obchody s kosmetikou či prodej dárkových předmětů.

„Zavedením Alipay dál rozšiřujeme naše digitální služby a platební metody pro naše klienty. Tato služba u nás nabírá na popularitě, hojně ji vyžívají například turisté navštěvující Česko, především z asijských zemí,“ uvádí Jiří Flégl, ředitel Global Transaction Banking v UniCredit Bank.

Alipay funguje přes webové rozhraní či mobilní aplikaci. Nabízí také funkci digitální peněženky. Z hlediska placení se jedná o jednoduchou službu fungující na principu zaplacení přiložením telefonu k platebnímu terminálu, podobně jako u známé služby Apple Pay nebo Google Pay. Zákazník může platit také pomocí naskenovaného QR kódu. Službu pro UniCredit Bank technicky zajišťuje mezinárodní společnost AEVI.

Datum vytvoření: 18/05/2023

invest summit

ZK2023 cena veřejnosti

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Začátek roku ve znamení stagnace Ekonomiku držela při zemi, už podle očekávání, především spotřeba domácností brz... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Česká národní banka drží sazby stabilní, jestřábí hlasy sílí Za rozhodnutím stála nová prognóza centrální banky, která počítá s rychlejším rů... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Jestřábí hlasy z ČNB nabírají na síle Z pohledu toho, jak dlouho by mohly sazby setrvat na současných 7 %, se v minulé... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko