Přejít k hlavnímu obsahu
S aplikací George klíč mohou klienti České spořitelny nově potvrzovat i platby kartou na internetu
Aplikaci George klíč dosud mohli klienti Spořitelny používat jen pro potvrzování transakcí v digitálním bankovnictví George, nově s ní ale mohou skrze aplikaci potvrzovat také veškeré platby kartou v internetových eshopech. Klienti už tak při platbách na internetu nebudou muset složitě přepisovat kódy z potvrzovacích SMS, ale jednoduše platbu potvrdí šestimístným PIN nebo biometricky, tzn. otiskem prstu či scanem obličeje.
george klíč

„Aplikaci George klíč pro bezpečné a jednoduché potvrzení transakcí v digitálním bankovnictví používá už každý druhý z našich klientů, kteří platí kartou na internetu alespoň jednou za měsíc,” říká Jan Hailich, manažer platebních řešení České spořitelny a doplňuje: „Předpokládáme, že v průběhu příštího roku bude George klíč pro potvrzování internetových plateb v eshopech používat více než 80 % klientů. K rostoucí oblibě aplikace mezi klienty přispívá nejen fakt, že už nemusí složitě opisovat kódy z potvrzovacích SMS, ale přímo z George klíče se mohou v případě potřeby snadno spojit s naším klientských centrem nebo si mohou zobrazit či změnit PIN na své kartě.”

George klíč pro potvrzení přihlášení nebo ověření platby již nevyužívá SMS mobilního operátora, ale komunikuje přímo s bankou. Klient tak nemusí složitě opisovat potvrzovací kód z telefonu do webového prohlížeče. S George klíčem klient platbu jednoduše potvrdí jediným šestimístným PINem nebo otiskem prstu či scanem obličeje. George klíč využívá téměř 800 tisíc klientů Spořitelny a v blízké budoucnosti by se měla stát hlavní aplikací pro potvrzování plateb v internetovém a mobilním bankovnictví George, která nahradí dnes převládající potvrzování pomocí SMS zpráv.

Datum vytvoření: 03/12/2020

linkedin

Komentáře komentáře
Inflace v květnu skončila nad odhadem, čeká nás vysoká volatilita Za květnovým překvapením jsou opět do značné míry velmi volatilní potraviny, kte... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Silnější růst HDP v prvním čtvrtletí nepřináší dezinflační zlom Silnější růst ekonomiky zůstává spojen s proinflačním tlakem jednotkových mzdový... Jaromír Šindel, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user Jaromír Šindel
Růst mezd v české ekonomice zpomaluje Tempo mezd ve srovnání s rokem 2024 evidentně zpomaluje, a to mimo jiné v důsled... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek