Přejít k hlavnímu obsahu
Raiffeisenbank byla partnerem letošního CEE Sustainable Finance Summitu
Raiffeisenbank se stala partnerem CEE Sustainable Finance Summitu, který se konal v Praze od 15. do 19. května. Za Raiffeisenbank na summitu vystoupili k tématu udržitelnosti v bankovnictví hlavní ekonomka Helena Horká a šéf obchodního a exportního financování, faktoringu a ESG Petr Fiala.

Oba zástupci Raiffeisenbank vystoupili 15. května v rámci bloku Udržitelnosti v bankovnictví. Hlavní ekonomika Helena Horská se v rámci panelu Evropský bankovní systém zaměří především na makroekonomickou situaci a výzvy, kterým evropské země v současnosti čelí. Petr Fiala bude účastníkem panelu s názvem Financování tranzice, s dalšími účastníky tak bude diskutovat především strategie hlavních hráčů a trendy v oblasti udržitelného financování.

„Udržitelnost vnímáme i jako důležitý prostředek ke zvýšení konkurenceschopnosti české ekonomiky a našich klientů. Těm chceme být aktivními partnery během této transformace a pomáhat jim využít tuto změnu v příležitost k dalšímu růstu. I proto chceme být dlouhodobě aktivními účastníky diskuse o udržitelnosti a pomáhat formovat její budoucí vývoj,“ říká Petr Fiala, který v Raiffeisenbank vede exportní financování, faktoring a ESG.

CEE Sustainable Finance Summit je událost zaměřená na udržitelnost v oblasti financí a podnikání. Jedná se o největších akcí na toto téma ve střední a východní Evropě. Jejím cílem je informovat a inspirovat k hledání řešení pro hlavní výzvy, které momentálně tyto výzvy přinášejí.

Během summitu vytoupili například Werner Hoyer, prezident Evropské investiční banky (EIB) nebo Ben Caldecott, zakládající ředitel oxfordské skupiny udržitelných financí. Českou stopu zanechali Mikuláš Bek, ministr pro evropské záležitosti ČR nebo Eva Zamrazilová, viceguvernérka ČNB.

Datum vytvoření: 23/05/2023

linkedin

Komentáře komentáře
Státní dluh překonal hranici 3,2 bilionů korun V poměru k HDP situace vypadá mnohem příznivěji, protože se dluh pohybuje jen ok... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Geopolitika opět v centru pozornosti Trhy jinými slovy věří, že další eskalace do podoby širšího regionálního konflik... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Inflace v březnu zůstává na cíli, v létě uvidíme další pokles Příběhy uvnitř spotřebitelského koše jsou však nadále velmi rozdílné.  Za poměrn... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš