Přejít k hlavnímu obsahu
Moneta překročila hranici jednoho a půl milionu klientů
Moneta hlásí bezmála trojnásobný meziroční nárůst nově otevřených spořicích účtů a termínovaných vkladů. K téměř dvojnásobnému navýšení došlo v porovnání s rokem 2021 také u nově zřízených běžných účtů, což znamená meziroční růst o 67 %. I díky tomu získala Moneta vloni téměř 170 tisíc nových klientů a překročila tak hranici 1,5 milionu.

Klienti z řad domácností a fyzických osob si v bance vloni založili přes 141 tisíc běžných účtů, v případě živnostníků a malých firem se pak jednalo o téměř 30 tisíc běžných účtů. Počet nově otevřených spořicích účtů pro fyzické osoby pak překročil 427 tisíc, meziročně tak došlo k navýšení o 150 %. Počet nově sjednaných termínovaných vkladů pro domácnosti se pak zvýšil třináctkrát, když si jich klienti v uplynulých dvanácti měsících založili přes 63 tisíc.

 „Nárůst zájmu o naše depozitní produkty ovlivňuje především současná ekonomická situace, kdy se klienti snaží své finance zhodnotit a logicky tak hledají produkty, které jsou z tohoto úhlu pohledu atraktivní. Náš spořicí účet pro domácnosti a fyzické osoby aktuálně nabízí úrok 5,3 % ročně, jeho zřízení a vedení je zcela zdarma, a navíc ho lze sjednat online, uvedl v této souvislosti senior manažer depozitních produktů Moneta Money Bank Artur Galstyan, podle kterého banka garantuje stejný úrok i u termínovaného vkladu na tři a šest měsíců, maximální částka vkladu přitom není nikterak omezena.

Nárůst prodeje depozitních produktů ovšem banka zaznamenala i v rámci komerčního sektoru. Výrazné navýšení zájmu lze sledovat u termínovaných vkladů, jejichž prodej loni oproti roku 2021 narostl patnáctkrát. Živnostníci a podnikatelé však u Monety vloni hojně uzavírali také spořicí (179% nárůst) a běžné účty (43% nárůst). Celkem tak v rámci komerčního sektoru eviduje banka 37,5% nárůst klientů oproti nově příchozím klientům v roce 2021.

„Mezi živnostníky a začínajícími podnikateli, které Moneta dlouhodobě podporuje, je oblíbený například účet Konto Pro podnikání, který v posledním ročníku prestižní oborové soutěže Zlatá koruna zvítězil v kategorii podnikatelských účtů. Je zdarma, lze ho sjednat a obsluhovat plně online a umožňuje bezplatné výběry ze všech bankomatů po celém světě, a navíc k němu lze sjednat finanční rezervu až do výše 2,5 milionu korun v podobě kontokorentu,“ říká Petr Kábele, Senior Manager divize Small Business Moneta Money Bank s tím, že pro komerční sektor nabízí banka aktuálně spořicí účet se zhodnocením 4,0 % bez omezení výše vkladu a dále termínovaný vklad s úrokem 5,3 % ročně.

Datum vytvoření: 31/01/2023

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Zklidnění na trzích dává Fedu šanci zvýšit sazby Ještě před propuknutím aktuálních finančních turbulencí se zdálo nejpravděpodobn... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Česká inflace v únoru podle očekávání zpomalila V únoru dál zdražovaly zejména některé potraviny v čele se zeleninou (+12,7 %) a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Další měsíc bez intervencí I když ČNB neintervenuje, působí její kurzový „slib“ jako stabilizační faktor. D... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek