Přejít k hlavnímu obsahu
Klienti Fio banky mohou využívat bankovní identitu
Fio banka zahájila plný provoz bankovní identity (BankID) pro služby státu. Fio bankovní identitu spouští postupně, klienti mohou proces urychlit žádostí o přednostní aktivaci přímo ve svém internetovém bankovnictví.
bank id

Po úspěšném ukončení pilotního provozu Fio bankovní identity, kterého se ve druhé fázi zúčastnilo také přes dva tisíce zájemců z řad klientů, spouští Fio banka její plný provoz pro přihlašování k digitálním službám státu. Klienti tak mohou jejím prostřednictvím požádat o řidičský průkaz, zjistit počet bodů na kontě řidiče,  zkontrolovat si údaje, které o nich stát vede, řešit daně nebo si spočítat svůj důchod.

Fio banka tuto službu spouští postupně, někteří klienti ji tedy budou mít aktivní již za pár dní, jiní v průběhu několika týdnů. Podmínkou pro úspěšnou aktivaci je zejména platný český doklad a předchozí ověření klienta na pobočce nebo kurýrem kdykoli v minulosti. Aktuální stav služby mohou klienti kdykoli zjistit v Nastavení Internetbankingu v sekci Bankovní identita. Zde také mohou v případě zájmu požádat o její přednostní aktivaci, nebo ji naopak dočasně či trvale zablokovat.

„Jsme rádi, že jsme mohli Fio bankovní identitu v průběhu celého dubna nabízet těm, kteří o její spuštění měli největší zájem, a to většinou pro potřeby podání daňového přiznání. Věříme, že si naši klienti postupně najdou cestu i k ostatním digitálním službám státu, které jim v mnoha ohledech ulehčí život. A v další fázi i ke službám soukromých firem, o jejichž zapojení budeme dále informovat,“ komentuje novinku obchodní ředitel Jan Bláha.

Datum vytvoření: 11/05/2022

linkedin

Komentáře komentáře
ČNB ponechává sazby beze změny, pro nejbližší měsíce potvrzuje stabilitu Nová prognóza podle našich předpokladů přepsala hospodářský růst lehce dolů pro ... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Makroekonomický jackpot pro novou vládu Právě nad očekávání svižný růst HDP ve třetím čtvrtletí o 0,7 % mezikvartálně zn... Dominik Rusinko, hlavní ekonom ČSOB Private Banking
Profile picture for user Dominik Rusinko
Ekonomika ve třetím kvartále překvapila svým růstem s vyšší produktivitou Ekonomika se ve třetím čtvrtletí vrátila k silnějšímu růstu s expanzí HDP o 0,7 ... Jaromír Šindel, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user Jaromír Šindel