Přejít k hlavnímu obsahu
Ivan Špirakus se vrací do čela AČPM
Valná hromada Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM), zvolila nové Prezidium AČMP, Etickou komisi a Revizní komisi na další dvouleté funkční období 2021 – 2023.

Nově zvolené Prezídium AČPM bude pracovat ve složení Michal Fremr (Broker Team a.s), Jitka Hradilová (SATUM CZECH s.r.o.), Matyáš Charvát (OK Group a.s.), Jiřina Nepalová (RENOMIA, a.s.), Ivan Špirakus (INSIA a.s.), Libor Špunda (ARROWS pojištění s.r.o.), Michal Truxa (RESPECT a.s) a Marek Vondra (C.E.B., a.s.)

Valná hromada AČPM v souladu se Stanovami rovněž zvolila šestičlennou Etickou komisi, která dohlíží na dodržování Kodexu etiky člena AČPM, a tříčlennou Revizní komisi ke kontrole hospodaření.

Na prvním zasedání nového Prezídia pak byl do funkce předsedy AČPM zvolen Ing. Ivan Špirakus, generální ředitel společnosti INSIA a.s., zakládající člen Komory pojišťovacích makléřů, s níž se AČPM sloučila v r. 2005, dlouholetý člen Prezídia AČPM a předseda Asociace v letech 2013 – 2015. Jako místopředsedové AČPM budou I. Špirakusovi sekundovat Jitka Hradilová a Michal Truxa. Dosavadní předsedkyně AČPM Jiřina Nepalová již na funkci nekandidovala.

Předseda AČPM Ivan Špirakus po svém zvolení poděkoval Jiřině Nepalové za skvělé vedení AČPM v nelehké covidové době a vysoce ocenil její podíl na rozšíření členské základny AČPM a na posílení konstruktivní spolupráce s orgány regulace a dohledu. Jak dále uvedl: „AČPM se v nadcházejícím funkčním období soustředí zejména na intenzívnější propagaci unikátní role a významu pojišťovacího makléře v celém procesu sjednávání pojištění a jeho správy. Mezi další velké výzvy patří vzdělávání a péče o odbornou způsobilost členů, problematika digitalizace v pojišťovnictví a její dopady do makléřské praxe a ochrana naší profese jako takové.“

Podle předsedy Špirakuse je hlavní zbraní AČPM fakt, že v obraně společných zájmů je připravena promlouvat jedním hlasem a pracovat jako tým, přestože sdružuje konkurenty na trhu. Jak připomněl nový předseda, AČPM chce i nadále přispívat k osvětě v pojišťovnictví a ke kultivaci oboru, zejména prostřednictvím odborné ankety Pojišťovna roku, která vstoupila již do třetí dekády své existence.  

Nově zvolené vedení AČPM se rovněž soustředí na další rozvoj spolupráce s Českou asociací pojišťoven a jejími jednotlivými členy, i na posílení vztahů a výměnu zkušeností se zahraničními makléři, především v rámci Evropské federace pojišťovacích zprostředkovatelů BIPAR, jejímž je AČPM aktivním členem již od r. 1998.

Datum vytvoření: 16/12/2021

linkedin

Komentáře komentáře
Státní dluh překonal hranici 3,2 bilionů korun V poměru k HDP situace vypadá mnohem příznivěji, protože se dluh pohybuje jen ok... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Geopolitika opět v centru pozornosti Trhy jinými slovy věří, že další eskalace do podoby širšího regionálního konflik... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Inflace v březnu zůstává na cíli, v létě uvidíme další pokles Příběhy uvnitř spotřebitelského koše jsou však nadále velmi rozdílné.  Za poměrn... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš