Přejít k hlavnímu obsahu
ČSOB prohrála rozhodčí řízení a bude muset zaplatit 3,7 miliardy korun
ČSOB byla žalována v rozhodčím řízení jako právní nástupce Investiční a poštovní banky (IPB), jejíž obchodní aktivity ČSOB získala v roce 2000. Řízení probíhalo od roku 2007.
čsob pobočka

Žalobce, společnost ICEC-HOLDING, tvrdí, že IPB v roce 1999 porušila své smluvní povinnosti a ICEC-HOLDING měl tak nárok na náhradu škody a smluvní pokutu. Samotný nárok tak nijak nesouvisí s obchodní činností ČSOB a je třeba jej považovat za součást dědictví IPB.

V doručeném rozhodčím nálezu bylo ČSOB uloženo zaplatit společnosti ICEC-HOLDING částku 3,7 miliardy korun spolu s náklady řízení ve výši 5,0 milionů korun. ČSOB zváží případné další právní kroky.

ČSOB v tiskové zprávě na webu své matky KBC ujišťuje své klienty, obchodní partnery a další zájemce, že zaplacení výše uvedené částky v arbitráži nebude mít žádný vliv na stabilitu a fungování skupiny ČSOB.

Česká národní banka na svém webu vydala prohlášení, ve kterém se píše, že uvedené rozhodnutí neoslabuje finanční a solventnostní pozici ČSOB. Banka podle ní ve všech relevantních ukazatelích plní všechny požadavky pro ni vyplývající ze zákona o bankách a dalších předpisů upravujících činnost bank.

Datum vytvoření: 20/02/2023

linkedin

Komentáře komentáře
Inflace bez překvapení Inflace pomalu klesá, avšak nepříznivé trendy přetrvávají. Tím hlavním je sousta... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Průmysl pozvolna jede dál o něco rychleji, zejména díky automotive Daří se opět primárně výrobcům v segmentu automotive (+4,5 %) a v navazujících o... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,5 %, nejvýše od března 2017 Ke konci srpna evidoval Úřad práce více než 333 tisíc uchazečů o zaměstnaní (mez... Dominik Rusinko, hlavní ekonom ČSOB Private Banking
Profile picture for user Dominik Rusinko