Přejít k hlavnímu obsahu
CMS poskytuje poradenství Erste Group se založením společného podniku s Global Payments
Advokátní kancelář CMS bude poskytovat poradenství Erste Group Bank AG a bankám v jejich skupině (dále jen „Erste Group”) v souvislosti s vytvořením společného podniku, který bude nabízet platební služby a služby v oblasti zpracování karetních transakcí pro obchodníky a koncové zákazníky v České republice, Rumunsku a na Slovensku, se společností Global Payments.

Po dokončení transakce vloží Erste Group své divize pro zpracování karetních transakcí do společného podniku, v němž si ponechá podíl o velikosti 49 %. Zbylých 51 % prodá za 29,94 milionů EUR společnosti Global Payments. Celková výše transakce tak dosahuje 58,71 milionů EUR.

Obě společnosti dále podepsaly dohodu s CaixaBank, největší  retailovou bankou ve Španělsku, která je zároveň i jedním z klíčových akcionářů Erste Group. CaixaBank se bude na společném podniku podílet na základě jejího stávajícího strategického partnerství s Global Payments Inc.

K uzavření transakce by mělo dojít v druhé polovině fiskálního roku 2016 za předpokladu, že bude schválena příslušnými orgány a že budou splněny další běžné podmínky pro uzavření transakce tohoto typu.

Tým CMS poskytující poradenství Erste Group pracoval pod vedením partnerky Anely Musat (CMS London) a celkovým dohledem partnerky pro vztahy s Erste, Helen Rodwell (CMS Prague), a jeho dalšími klíčovými členy byli partneři Patrik Przyhoda, Pavla Krečková (oba za CMS Prague) a Cristina Reichmann (CMS Bucharest).

Datum vytvoření: 10/08/2015
-- Redakce

 

linkedin

Komentáře komentáře
ECB zvýšila sazby nejvíce od vzniku eurozóny, ČNB ji asi následovat nebude ČNB se naopak otáčí a možná již otočila zcela opačným směrem. Holubičí obrat v b... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
ČNB přešlapuje na místě, dalšímu růstu sazeb se nevyhne Inflace se v červnu pohybovala více než dva procentní body nad jarní prognózou a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Vysoká inflace začíná měnit chování spotřebitelů Meziroční srovnání je však v tomto případě poněkud zavádějící v důsledku konce l... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek