Přejít k hlavnímu obsahu
Český a slovenský Home Credit formálně přejdou pod Air Bank
Home Credit a.s. a Home Credit Slovakia, a.s. se začátkem příštího roku poté, co budou získány nezbytné regulatorní souhlasy, stanou 100% dceřinými společnostmi Air Bank a.s. Půjde tak jen o formální přesun v rámci vlastnické struktury PPF Financial Holdings a.s., zastřešující investice skupiny PPF do finančního sektoru.
PPF

Cílem změny vlastnické struktury původně sesterských společností je jednodušeji využívat synergických efektů zejména v provozní oblasti. Na klienty Air Bank ani na klienty společností Home Credit nebude mít tato změna žádný dopad.

„Air Bank i Home Credit podnikají z pohledu skupiny PPF na stejném trhu a stejně tak se i v oblasti poskytování půjček řídí podobnými principy. I díky tomu obě firmy patří podle Indexu odpovědného úvěrování organizace Člověk v tísni mezi lídry odpovědného půjčování v Česku. Jinak jsme ale z pohledu trhu dvě zcela odlišné značky s jinými službami i cílovými skupinami. Naši bližší spolupráci proto zaměříme zejména na synergie v oblasti provozu,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank a.s.

„S Air Bank už dnes díky tomu, že jsme součástí jedné finanční skupiny, máme některé procesy společné, například v oblasti nákupu, účetnictví nebo reportingu. Po formálním propojení se nám od příštího roku otevřou i některé další možnosti synergií, například v oblasti IT infrastruktury nebo sdílení nákladů na provoz,“ říká Luděk Jírů, generální ředitel Home Credit a.s. a Home Credit Slovakia, a.s.

Na rozdíl od dřívější podobné změny, kdy se firma Benxy (značka Zonky) postupně sloučila s Air Bank, není v případě českého a slovenského Home Creditu takováto kompletní integrace v plánu. Z pohledu klientů budou všechny tři společnosti nadále fungovat jako samostatné firmy, a to včetně samostatných vrcholových managementů.

Datum vytvoření: 21/12/2022

invest summit

ZK2023 cena veřejnosti

ZK2023 cena podnikatelů

Komentáře komentáře
Začátek roku ve znamení stagnace Ekonomiku držela při zemi, už podle očekávání, především spotřeba domácností brz... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Česká národní banka drží sazby stabilní, jestřábí hlasy sílí Za rozhodnutím stála nová prognóza centrální banky, která počítá s rychlejším rů... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Jestřábí hlasy z ČNB nabírají na síle Z pohledu toho, jak dlouho by mohly sazby setrvat na současných 7 %, se v minulé... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko