Přejít k hlavnímu obsahu
Český a slovenský Home Credit formálně přejdou pod Air Bank
Home Credit a.s. a Home Credit Slovakia, a.s. se začátkem příštího roku poté, co budou získány nezbytné regulatorní souhlasy, stanou 100% dceřinými společnostmi Air Bank a.s. Půjde tak jen o formální přesun v rámci vlastnické struktury PPF Financial Holdings a.s., zastřešující investice skupiny PPF do finančního sektoru.
PPF

Cílem změny vlastnické struktury původně sesterských společností je jednodušeji využívat synergických efektů zejména v provozní oblasti. Na klienty Air Bank ani na klienty společností Home Credit nebude mít tato změna žádný dopad.

„Air Bank i Home Credit podnikají z pohledu skupiny PPF na stejném trhu a stejně tak se i v oblasti poskytování půjček řídí podobnými principy. I díky tomu obě firmy patří podle Indexu odpovědného úvěrování organizace Člověk v tísni mezi lídry odpovědného půjčování v Česku. Jinak jsme ale z pohledu trhu dvě zcela odlišné značky s jinými službami i cílovými skupinami. Naši bližší spolupráci proto zaměříme zejména na synergie v oblasti provozu,“ říká Michal Strcula, generální ředitel Air Bank a.s.

„S Air Bank už dnes díky tomu, že jsme součástí jedné finanční skupiny, máme některé procesy společné, například v oblasti nákupu, účetnictví nebo reportingu. Po formálním propojení se nám od příštího roku otevřou i některé další možnosti synergií, například v oblasti IT infrastruktury nebo sdílení nákladů na provoz,“ říká Luděk Jírů, generální ředitel Home Credit a.s. a Home Credit Slovakia, a.s.

Na rozdíl od dřívější podobné změny, kdy se firma Benxy (značka Zonky) postupně sloučila s Air Bank, není v případě českého a slovenského Home Creditu takováto kompletní integrace v plánu. Z pohledu klientů budou všechny tři společnosti nadále fungovat jako samostatné firmy, a to včetně samostatných vrcholových managementů.

Datum vytvoření: 21/12/2022

linkedin

Komentáře komentáře
Úspěšné mistrovství světa – může pomoci ekonomickému oživení? Předpokládáme, že samotný šampionát „velkými čísly“ výrazněji nepohne. Podle odh... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
V globální ekonomice narůstá protekcionismus. Jak razantně zareaguje Evropa? Nová cla ovlivní asi jen 4 % celkových čínských dovozů do Ameriky, proto není tř... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Přirozená reálná dlouhodobá úroková míra směřuje na sever Jen pro představu - např. forwardově počítaná reálná úroková míra „pět let za pě... Jan Čermák, analytik ČSOB
Profile picture for user Jan Čermák