Přejít k hlavnímu obsahu
Česká spořitelna zvyšuje úročení vkladů až na 3,8 %.
Česká spořitelna od 23. května 2022 zvyšuje úrokovou sazbu u spořicího účtu o půl procentního bodu na 2,5 % ročně pro klienty s účtem Plus a klienty služby Erste Premier a Erste Private Banking.
savings

Banka zároveň motivuje klienty k pravidelnému vytváření dlouhodobé finanční rezervy a od 1. června 2022 zavádí nové speciální zvýhodnění pro klienty, kteří pravidelně investují. Získat tak mohou bonus ve výši 1 % a roční úročení na spořicím účtu ve výši 3,5 %.  

Zvýšení sazeb se týká i vkladových účtů (termínovaných vkladů). Klienti si mohou vybrat ze tří variant doby uložení peněz – pro nové vklady sjednané od 23. května 2022 (včetně) platí zvýšení o půl procentního bodu. U vkladů na tři měsíce tak klienti získají sazbu 3 % ročně, u vkladů na půl roku i jeden rok shodně 3,8 % ročně. U již založených vkladových účtů se sazba změní při nejbližším obnovení. 

„Chceme klienty podpořit i při tvorbě dlouhodobé rezervy, a proto zavádíme úrokové zvýhodnění. U spořicího účtu k nové roční sazbě 2,5 % přidáme další procentní bod všem, kteří u nás mají pravidelnou investici ve výši alespoň 300 Kč měsíčně. Výsledná roční sazba 3,5 % tak bude pro klienty ještě atraktivnější a věříme, že je přiměje i ke sjednání pravidelné investice, která je určena právě k tvorbě dlouhodobé rezervy i k poražení inflace v dlouhodobém horizontu,“ říká Roman Choc, šéf tribu Wealth Management.  

Nová úroková bonifikace vázaná na pravidelnou investici není nijak časově omezena. Mohou ji využít klienti s účtem Plus, klienti Erste Premier a Erste Private Banking.  

Spořicí účet využívá více než 1,8 milionu klientů, což je 90 % primárních bankovních klientů Spořitelny. Finanční rezervu alespoň ve výši tří měsíčních platů má však měně než polovina z nich. Pravidelně pak měsíčně investuje 270 tisíc klientů. 

Datum vytvoření: 25/05/2022

VSFS

Komentáře komentáře
ECB zvýšila sazby nejvíce od vzniku eurozóny, ČNB ji asi následovat nebude ČNB se naopak otáčí a možná již otočila zcela opačným směrem. Holubičí obrat v b... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
ČNB přešlapuje na místě, dalšímu růstu sazeb se nevyhne Inflace se v červnu pohybovala více než dva procentní body nad jarní prognózou a... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Vysoká inflace začíná měnit chování spotřebitelů Meziroční srovnání je však v tomto případě poněkud zavádějící v důsledku konce l... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek