Česká spořitelna přidá zaměstnancům 12 dnů volna navíc ročně

Od ledna 2020 přidá Spořitelna všem zaměstnancům ke standardním 5 týdnům dovolené dalších 12 dní volna ročně. Cílem je v rámci pokračující transformace Spořitelny na poradenskou banku zajistit odpovídající podmínky pro rozvoj osobního poradenství. Osobní poradenství pro všechny klienty nabízí Spořitelna jako jediná banka na trhu v rámci služby Moje zdravé finance od roku 2017 a využívá jej už více než 1,2 milionů klientů.

„Budoucnost bankovnictví a Spořitelny je v poskytování skutečně efektivního osobního poradenství pro všechny klienty bez rozdílu. Doby, kdy bylo bankovnictví především o bezhlavém prodeji produktů a služeb, už skončily,” říká Tomáš Salomon, předseda představenstva České spořitelny, a dodává: „Potřebujeme ty nejlepší bankovní poradce a lidi v podpůrných týmech, kteří chtějí pomáhat klientům a rádi se učí každý den něco nového. Věříme, že větší pracovní a osobní flexibilita, kterou naši lidé s 12 dny volna navíc získají, je správnou cestou k tomu nejlepšímu poradenství pro klienty.”

Dvanáct dnů volna navíc ročně získají všichni zaměstnanci Spořitelny ke stávajícím 5 týdnům dovolené. Jedinou podmínkou využití tohoto volna je, že jej zaměstnanci musí vyčerpat postupně, ideálně po třech dnech v každém čtvrtletí.

„Bankovní poradenství vyžaduje zralé lidi s pracovními i osobními zkušenostmi, kteří oceňují prostor pro osobní rozvoj, odpočinek a rovnováhu mezi pracovním a osobním životem,” říká Tomáš Salomon a dodává: „Z interních výzkumů víme, že naši lidé toto volno potřebují primárně pro dobré skloubení osobního a pracovního života a bez ohledu na to, zda se jedná o mileniála nebo maminku se třemi dětmi.”

 

Datum vytvoření: Středa, 15. Leden 2020

Koruna na nových post-intervenčních maximech, co čekat dál?

Česká koruna včera vyrazila vstříc novým ziskům a dostala se až do okolí 25,15 EUR/CZK. Od...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Česká inflace ještě výše nad cílem

Česká inflace se v prosinci opět vzdálila od prognózy centrální banky i od horní hranice jejího...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

Eskalace napětí mezi USA a Íránem může zbrzdit akcie a možná i korunu

Eskalace napětí mezi Íránem a USA bude dál hlavním motorem tržních pohybů. Akciové trhy a...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance