Možnost podat přihlášku elektronicky letos využilo přibližně 139 tisíc z celkového počtu 156 tisíc uchazečů. „Drtivá většina rodičů použila k přihlášení do systému DiPSy bankovní identitu. Díky ní zvládli celý proces rychle a pohodlně. Stejně snadno se nyní dostanou i k výsledkům přijímacího řízení,“ říká Marek Růžička, výkonný ředitel společnosti Bankovní identita.
Výsledky prvního kola přijímacího řízení byly zveřejněny 15. května 2026. Rodiče uchazečů si je zobrazí přímo v systému DiPSy po přihlášení, bez nutnosti sledovat vývěsky škol nebo čekat na doručení jinou cestou. Uchazeči, kteří nebudou přijati, mohou stejným způsobem podat přihlášku i do druhého kola. „Pro rodiče, z nichž mají bankovní identitu prakticky všichni, je to výrazná úspora času i starostí. Jsem rád, že bankovní identita přispívá k rychlému a pohodlnému procesu přihlašování,“ popisuje Růžička.
Výhodou elektronického podání je větší přehlednost i jistota, že přihláška dorazila tam, kam má. Systém zároveň minimalizuje chyby při vyplňování a umožňuje snadno reagovat na případné výzvy škol k doplnění údajů. Rodiče mají v systému všechny důležité informace na jednom místě, od podání přihlášky přes termíny přijímacích zkoušek až po samotné výsledky.
Zdroj: Bankovní identita
komentáře

