Přejít k hlavnímu obsahu
Bankomaty ČSOB a Ery nově umožňují volbu vybíraných bankovek
ČSOB a Era nabízí ve svých bankomatech službu, která umožní jejich klientům zvolit si nominální hodnotu vybíraných bankovek. Bankomat poskytne klientovi až tři různé možnosti výběru a je pak čistě na něm, zda mu vyhovují menší či větší hodnoty.

V pilotním provozu je tato funkce zavedena do 50 bankomatů. Do konce roku budou tuto službu poskytovat již všechny bankomaty ČSOB a Ery/Poštovní spořitelny po celé České republice.

Z průzkumu trhu vyplývá, že klienti, kteří si vybírají z bankomatů, nejčastěji provádějí 2 až 4 výběry za měsíc. Chování u bankomatu je sice ryze individuální, ale velká část respondentů dbá na to, aby výběrem hotovosti neztrácela čas. Přesto by však většinou nelitovali drobného zdržení při volbě skladby bankovek.

„Viděli jsme velký zájem ze strany klientů o možnost volby hodnoty bankovek, proto jsme začali uvažovat o zavedení této služby, kterou nyní uvádíme do praxe. Naše síť čítá více než 1000 bankomatů a většina z nich by do konce roku měla disponovat touto službou,“ uvádí Jana Opršalová, výkonná manažerka segmentu Platební komfort ČSOB a Ery. 

„Formu možnosti výběru jsme zvolili i na základě výsledků průzkumu, ve kterém více než 90 % dotazovaných uvítalo možnost výběru skladby bankovek. Volbu konkrétních bankovek nepovažují respondenti za zbytečné zdržení. Navíc klient nemusí u bankomatu tolik přemýšlet a transakce je velmi rychlá – jde pouze o jedno kliknutí, resp. jeden krok navíc,“ dodává Opršalová. 

Průzkum trhu přináší i další zajímavé informace ohledně výběrů z bankomatů. Mezi dotázanými mírně převažují (60 %) ti, pro něž je důležité, v jakých konkrétních bankovkách dostávají z bankomatu svou hotovost. Typická částka výběru je velice individuální. Často však lidé od bankomatu odcházejí s jednou nebo dvěma tisícovkami. Bankovku v hodnotě 500 Kč při každém realizovaném výběru by uvítaly téměř tři čtvrtiny respondentů. Možnost nastavit si nastálo svou oblíbenou částku je sympatická více než dvěma třetinám respondentů. 

Datum vytvoření: 09/11/2015
-- Redakce

linkedin

Komentáře komentáře
Realitní trh korigoval ve druhém kvartále výrazněji... Při ní totiž nejde jen o absolutní úroveň nominálních cen nemovitostí, ale přede... Jan Bureš, hlavní ekonom Patria Finance
Profile picture for user Jan bureš
Pád inflace zpomaluje Ve srovnání s červencem se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,2 %, a to především z... Petr Dufek, hlavní ekonom Banky Creditas
Profile picture for user Petr Dufek
Rozkolísané koruně chybí garance ČNB Minulý týden ovšem potvrdil naši tezi o větší zranitelnosti tuzemské měny, když ... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko