Přejít k hlavnímu obsahu
Air Bank nabízí nově fixaci u hypoték i na dva a tři roky
Klienti Air Bank si při sjednávání nové hypotéky nebo při převádění hypotéky z jiné banky mohou nově vybrat z pěti různě dlouhých období fixace. Vedle stávajících fixací na 5, 7 a 10 let přidává banka možnost zafixovat si úrok také jen na 2 a 3 roky. Nabídkou kratších fixací Air Bank reaguje na poptávku klientů, kteří očekávají, že v horizontu dvou až tří let úrokové sazby na trhu výrazněji poklesnou.
mortgage

„Od klientů víme, že by vzhledem k současnému období nejistoty ohledně vývoje úrokových sazeb rádi využili kratší fixace. Největší zájem mají aktuálně o fixace na dva a tři roky, které jsme nově zařadili do naší nabídky. Poptávka po kratších fixacích do jednoho roku není mezi klienty výrazná, nemají totiž optimistická očekávání o poklesu úrokových sazeb v řádu měsíců. Výraznější změnu, která by měla příznivý dopad na výši sazeb, a tedy i na jejich měsíční splátku, naopak očekávají v horizontu dvou až tří let. A současný výhled trhu jim dává za pravdu,“ říká Marek Richter, vedoucí hypotečních služeb Air Bank.

Nejnižší úrokovou sazbu klienti Air Bank aktuálně získají u hypotéky ve výši od 5 milionů korun s fixací na 5 a více let. Při nejkratší, tedy dvouleté fixaci mohou klienti Air Bank u nové i převedené hypotéky získat úrokovou sazbu 5,89 % ročně. Ta platí u hypoték od 5 milionů korun včetně pojištění schopnosti splácet, které základní sazbu vždy o 0,1 procentního bodu sníží. U tříleté fixace hypotéky ve výši od 5 milionů korun včetně pojištění potom sazba činí 5,69 % ročně. U hypotéky s hodnotou od 1,5 milionu do 5 milionů korun nabízí banka při dvouleté fixaci sazbu 6,09 %, u tříleté potom 5,89 %. Do 1,5 milionu se jedná o 6,29 % u dvouleté, respektive 6,09 % u tříleté fixace.

Úrokové sazby u stávajících fixací hypoték na 5, 7 a 10 let zůstávají beze změny, Air Bank u nich poskytuje vždy stejnou sazbu bez ohledu na to, kterou z nich si klient vybere. Banka rovněž poskytuje stejnou úrokovou sazbu bez ohledu na výši LTV, které může být i nad 80 % (banka poskytuje hypotéky s LTV až do 90 %, a to především klientům do 36 let věku).

Pro převod hypotéky do Air Bank mohou klienti využít akční nabídku hlídače sazby, díky kterému nemusejí sledovat vývoj úrokových sazeb a čekat na vhodnou chvíli pro refinancování. Air Bank jim výši úrokové sazby až na následujících dvanáct měsíců zdarma zastropuje na sjednané úrovni a před začátkem čerpání hypotéky ji porovná s aktuálně nabízenou sazbou. Pokud bude tato sazba nižší, klient ji automaticky získá. Pokud sazby mezitím naopak stouply, klientovi zůstává ta, kterou si s bankou sjednal při podpisu hypoteční smlouvy.

Datum vytvoření: 22/03/2023

DORA

Komentáře komentáře
O francouzských volbách, udržitelnosti dluhu a roli ECB Trhy obecně nemají rády nejistotu, a ta je ve spojitosti s výsledkem parlamentní... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Americká centrální banka spoluurčuje vývoj českých hypoték Toto oživování ale bylo výrazně pomalejší než v dubnu, kdy onen převis přesáhl 2... Michal Skořepa, ekonom České spořitelny
Profile picture for user Michal Skořepa
Inflace v květnu zpomalila Oproti dubnu ceny stagnovaly, jelikož cenové pohyby řady položek se vykompenzova... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler