Přejít k hlavnímu obsahu
Air Bank nabídne nový způsob investování
S Air Bank lze nově investovat do akcií předních amerických firem pohodlně přímo v mobilní aplikaci My Air. Investiční služba kompletně v českém jazyce umožňuje nákup akcií a ETF na pár kliknutí.
Air Bank

Dle aktuálního průzkumu Asociace pro kapitálový trh České republiky (AKAT) třetina české populace investuje pravidelně, nebo alespoň jednorázově a dalších 23 % Čechů investování zvažuje. Mezi hlavní bariéry v investování patří hrozba podvodu a obavy, že investor přijde o peníze z důvodu negativního vývoje na trhu. Průzkum dále potvrzuje, že Češi u investic preferují samoobslužné kanály nad finančními poradci.

„Česká republika dotahuje vyspělé trhy a objem majetku v investičních produktech roste. Investování přímo z mobilu je stále populárnější, proto přinášíme nový nástroj, který naši klienti vítají. Nakoupit lze i frakce akcií a minimální vklad je nastavený na 1 000 korun tak, aby bylo investování do akcií dostupné co nejširší veřejnosti. Nabízíme tak jednoduché investování prostřednictvím banky, kterou lidé znají, s českými majiteli a zákaznickou podporou plně v češtině,“ říká Petr Žabža, vedoucí oddělení Investice Air Bank.

Investiční účet lze založit během pár minut v mobilní aplikaci My Air, klienti pak mohou v prostředí aplikace i jednoduše spravovat své portfolio. V nabídce najdou uživatelé akcie světoznámých amerických firem obchodovaných na americké burze, investovat lze také do ETF.

Vedení investičního účtu je zcela zdarma a služba je kompletně v češtině. Poplatky činí 0,2 % z uskutečněné transakce (miniminálně 2 USD u akcií a 5 EUR u ETF). Hodnota akcií a ETF v nabídce kolísá v závislosti na výkyvech trhu, návratnost investovaných prostředků není garantována. Služba se hodí pro klienty, kteří už mají s investicemi zkušenosti, investují samostatně a ví o rizicích, které přináší.

Datum vytvoření: 03/06/2024

DORA

Komentáře komentáře
O francouzských volbách, udržitelnosti dluhu a roli ECB Trhy obecně nemají rády nejistotu, a ta je ve spojitosti s výsledkem parlamentní... Dominik Rusinko, analytik ČSOB
Profile picture for user Dominik Rusinko
Americká centrální banka spoluurčuje vývoj českých hypoték Toto oživování ale bylo výrazně pomalejší než v dubnu, kdy onen převis přesáhl 2... Michal Skořepa, ekonom České spořitelny
Profile picture for user Michal Skořepa
Inflace v květnu zpomalila Oproti dubnu ceny stagnovaly, jelikož cenové pohyby řady položek se vykompenzova... Jakub Seidler, hlavní ekonom ČBA
Profile picture for user seidler