Retail Banking Forum 2016: Digitální transformace a její vliv na nabídkovou a poptávkovou stranu bankovního trhu

Retail Banking Forum 2016 bude diskutovat budoucnost bankovního B2C trhu ve 3 programových blocích, věnovaných vývoji zákazníků, retailových bank i nových, nepřímých konkurentů. V programu vystoupí jak top manažeři retailových bank, tak experti z poradenských a výzkumných firem.

Retail Banking Forum 2016, výroční setkání manažerů a specialistů z bankovního B2C trhu, které se uskuteční dne 27.4.2016 v pražském Slovanském domě, zveřejnilo svůj detailní program. Celodenní setkání je strukturováno do 3 hlavních částí, které se zabývají dopady digitální transformace a dalších zásadních faktorů na poptávkovou i nabídkovou stranu trhu bankovních služeb pro domácnosti a další retailové zákazníky.

První programový blok otevře vystoupení klíčového řečníka, kterým je Piercarlo Gera, ředitel globální divize Accenture, specializované na retail bankingové distribuční kanály (pobočkové sítě, mobilní a internetové bankovnictví, sociální média) a marketing (big data, analýzy, customer relationship management). Patří do výběru TOP 50 Digital Experts in Digital Banking a stojí za vznikem prestižního ocenění Accenture Distribution & Marketing Innovation Award, do kterého se každý rok s inovacemi hlásí na 150 bank z celého světa. S horkými novinkami ze Silicon Valley pak účastníky fóra seznámí Jaroslav Kalvoda, přední český expert na digitální inovace v bankovnictví. Další 2 řečníci se pak již budou plně věnovat tomu, jak se mění zákazník. Globálními poptávkové trendy představí Alexander Zeh z vídeňské regionální centrály GfK. Názory českých zákazníků na to, jak by se mělo v blízké budoucnosti vyvíjet retailové bankovnictví pak představí Jan Kovář z TNS AISA. 

Druhá část konference bude věnována vývoji nabídkové strany trhu. V jejím úvodu bude diskutován regulatorní rámec retailového bankovnictví, a to z pohledu Ministerstva financí ČR a očima nezávislého právního experta Roberta Němce z PRK Partners. Horké téma rozvoje lidských zdrojů otevře ve svém příspěvku Pavel Jirák z Komerční banky. Druhý blok fóra pak vyvrcholí diskusním panelem, ve kterém se za moderace Daniela Stacha z České televize k aktuálnímu stavu a perspektivám českého retailového bankovnictví vyjádří zástupci vedení vybraných retailových bank (Tomáš Spurný z GE Money Bank, Roman Truhlář z Air Bank, Giovanni Guidi z UniCredit Bank, Pavel Štěpánek z České bankovní asociace a Miroslav Lukeš z MasterCard.

Závěrečný blok konference je rezervován pro představení těch, kdo mění bankovní trh v řadě směrů vůbec nejrazantněji – nových nepřímých konkurentů.  V této části tak vystoupí Daniela Korotvičková z TESCO Finance Services, Michal Šmída z Twisto Payments a Lucie Tvarůžková ze Zonky.   Koncept nové retailové banky, první v Evropě, založené výhradně na přístupu prostřednictvím smartfonů, představí Valentin Stalf, zakladatel a CEO společnosti NUMBER26. Diskusi o zásadních inovacích pak doplní i expert na big data Ondřej Tomas z Clever Analytics a přední odborník na mobilní platby Richard Walitza z MasterCard.

Největšími komerčními partnery jsou MasterCard, Accenture, TNS, PRK Partners a Clever Analytics.

 je hlavním mediálním partnerem.

O Retail Banking Forum:

  • Kdy: 27.4. 2016
  • Kde: Slovanský dům, Praha 1
  • Podrobnější informace o konferenci: Aneta Zímová, Blue Events - Aneta.Zimova @blueevents.eu
  • Kontakt pro média: Lukáš Koutník, Blue Events - Lukas.Koutnik @blueevents.eu
Datum vytvoření: Pondělí, 21. Březen 2016

Čeká nás další růst sazeb ČNB?

Máme před sebou týden, ve kterém mistrovství světa ve fotbale zvolna vstoupí do vyřazovací fáze...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Konec řecké ságy - blíží se odpuštění dluhu ?

Jsme na konci řecké ságy? S blížícím se koncem posledního záchranného programu jsou zdá se...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Zhoršení vnímání ekonomického vývoje ČR

Spotřebitelská důvěra v ČR v únoru ustoupila ze své rekordní hodnoty o 0,3 b. na 9,5 b....

Milan Frydrych
Analytik Raiffeisenbank