Cenu Bank Gutmann pro nejlepší rodinnou firmu získal Koh-i-Noor, umístilo se i SIKO

Slavnostní předávání „Cen Bank Gutmann pro nejlepší rodinnou firmu v CEE” ocenilo poprvé v roce 2015 vítěze s nejlepšími zkušenostmi s podnikáním, nástupnictvím a sociální angažovaností mezi rodinnými firmami z regionu CEE. Cenu Bank Gutmann pro nejlepší rodinnou firmu za Českou republiku získala společnost Koh-i-Noor Vlastislava Břízy. Národní cenou za Nejlepší proces nástupnictví pak byla oceněna společnost SIKO koupelny, cenu ve Vídni převzal syn zakladatelky společnosti, strategický ředitel a člen představenstva společnosti Vítězslav Vala.

Banka Gutmann vyhlásila s podporou IESE Business School, Barcelona (www.iese.edu) – jedné z předních světových obchodních škol – „Cenu Bank Gutmann pro nejlepší rodinné firmy v CEE” v roce 2015 se zaměřením na rodinné podniky ve střední a východní Evropě.

Tato prestižní cena poprvé ocenila nejlepší podnikatelské rodiny v regionu a zdůraznila jejich důležitost jako hlavních a stabilních zaměstnavatelů, lokálních investorů, filantropů a inovátorů. Cena Bank Gutmann identifikuje a představuje nejlepší zkušenosti rodinných firem z CEE jako modelové vzory pro majitele rodinných firem a zdůrazňuje hlavní kritéria nejúspěšnějších a angažovaných národních a regionálních hráčů.

Procedura výběru vítězů byla připravena bankou Gutmann ve spolupráci s IESE. Aby byla zaručena objektivita, striktní nezávislost a nejvyšší vědecké standardy, převzala analýzy a sestavování žebříčku IESE Business School. Výběr výherců v jednotlivých zemích z finalistů vybraných na základě průzkumu IESE byl pak delegován na národní komisi, složenou ze zástupců rodinného podnikání, akademické sféry a médií. Hlavní cena za region CEE byla pak vybírána z vítězů jednotlivých zemí regionální komisí, které předsedal profesor John A. Davis, vedoucí fakulty rodinného podnikání na Harvard Business School. Proces vyhodnocování byl koordinován řídícím výborem ve složení Gordian F. Gudenus z Bank Gutmann a profesor Heinrich von Liechtenstein z IESE Business School.

Předávání cen nejlepším rodinným firmám bylo součástí „2. dne majitelů rodinných firem Bank Gutmann” (FBO-Day), kde se sešlo více než 100 majitelů vedoucích rodinných firem z devíti zemí střední a východní Evropy v rámci exkluzivního setkání v centrále Bank Gutmann ve Vídni na Schwarzenbergplatz. FBO-Day banky Gutmann se zaměřil na to, jak identifikovat a implementovat inovační příležitosti v rodinném podnikání a jak optimalizovat generační převod.

Hlavními řečníky na tomto setkání byli Alexander E. Kahane, předseda dozorčí rady Bank Gutmann, Ingrid Faber, CEO a spolumajitelka Faber Halbertsma Group, Karl Mayer-Rieckh, spolumajitel a člen představenstva Leder & Schuh (značka Humanic), profesor John A. Davis, Harvard Family Business Faculty, profesor Antonio Dávila a profesor Heinrich von Liechtenstein z IESE Business School a Gordian F. Gudenus, partner a vedoucí Family Business Owners Services v Bank Gutmann.

-- Redakce
Datum vytvoření: Pondělí, 9. Listopad 2015

Akcie mají našlápnuto k nejsilnějšímu startu roku za 30 let

Tento týden bude v řadě zejména evropských zemí stále ve znamení Velikonoc. I tak dění na trzích...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Ropa v ofenzivě. Na jak dlouho?

Zatímco minulý rok končila ropa ve volném pádu, od počátku roku 2019 si připsala již slušných 30...

Dominik Rusinko
Analytik ČSOB

ČNB kvůli brexitu a slabému Německu nedostane šanci zvýšit sazby

Tento týden nás čekají zasedání centrálních bank v Chile, Nigérii, Keni, Egyptě, Jižní Africe,...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance