ČSOB rozdělí až jeden milion korun mezi projekty zaměřené na bezpečnost v online prostředí

Již popáté ČSOB podpoří projekty zabývající se bezpečností v online prostředí. Mezi neziskové organizace banka znovu rozdělí až 1 milion korun. Uzávěrka pro podání žádostí o digiGrant @ ČSOB je 28. května, vítězné projekty budou vyhlášeny 27. srpna.

ČSOB se v rámci své společenské odpovědnosti věnuje bezpečnosti na internetu a prostřednictvím svého grantového programu podporuje aktivity neziskových organizací zaměřené na bezpečné chování v online prostředí. Projekty se zároveň snaží eliminovat současné problémy, mezi něž patří například ochrana soukromí, kyberšikana, phishing či kyberstalking.

„V dnešní digitální době je téměř nemožné vyhnout se nástrahám internetu. Proto je nezbytné, aby je lidé dokázali rozpoznat a rizikům předcházeli. Jednou z nejzranitelnějších skupin uživatelů internetu jsou děti a mladí lidé od 6 do 25 let, na které dlouhodobě cílíme naše projekty. Kromě mladých lidí se letos již podruhé zaměříme i na výuku seniorů, kteří jsou druhou ohroženou skupinou," vysvětluje Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Výběr nejlepších projektů proběhne tradičně ve dvou kolech. Uzávěrka přihlášek pro registraci a podání projektového záměru je 28. května. V případě postupu do druhého kola musí neziskové organizace předložit do 16. července kompletní žádost o grant. Vítězové pak budou vyhlášeni 27. srpna. Úspěšné projekty obdrží finanční podporu do výše 200 tisíc korun, celkem pak banka mezi organizace rozdělí až 1 milion korun. Realizace podpořených projektů bude probíhat od 1. září 2019 do 31. srpna 2020.

V loňském roce ČSOB podpořila celkem 7 projektů. Nejvyšší přidělené částky získaly Portus Prachatice s interaktivními programy pro základní a střední školy v Jihočeském kraji a Společnost pro vzdělávání a mládež ČSVTS s představeními o bezpečnosti v kyberprostoru určenými pro sluchově postižené žáky.

 

Datum vytvoření: Čtvrtek, 9. Květen 2019

Českou korunu po slabší inflaci čeká i horší růst…

Tento týden bude pro českou korunu klíčové sledovat na jedné straně domácí čísla, na straně...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Smíšené signály české ekonomiky

Na první odhad toho, jak se naší ekonomice dařilo v prvním kvartále roku, si musíme ještě chvíli...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

Donald Trump přitvrzuje, nic dobrého pro korunu

Donald Trump opět překvapivě přitvrzuje v obchodním tažení proti Číně. Donald Trump chce od...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance