Raiffeisen stavební spořitelna slaví 25 let na trhu rekordními úvěry

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) slaví 25 let svého působení na českém trhu rekordem v objemu poskytnutých úvěrů. Od začátku roku lidem na lepší bydlení poskytla přes 10,3 miliard korun. Od pár zaměstnanců až po druhou nejsilnější stavební spořitelnu v Česku – to je příběh, který se začal psát 7. září roku 1993. Tehdy Raiffeisen stavební spořitelna začala lidem pomáhat se spořením a s realizací jejich plánů o bydlení ještě pod původním názvem AR stavební spořitelna.

RSTS vždy kladla důraz na moderní technologie a stala se vůbec první spořitelnou v České republice, u které klienti mohou sjednat stavební spoření i úvěr pomocí elektronického podpisu. Společnost letos také uvedla do provozu nový systém pro schvalování úvěrových žádostí. Díky větší míře automatizace tak může úvěry schvalovat mnohem rychleji, třeba i v řádu jen několika hodin. A právě z hlediska úvěrů letos RSTS zažívá vůbec nejúspěšnější rok v celé její historii. Ke konci srpna lidem poskytla financování v objemu více než 10,3 miliard korun, což je v meziročním srovnání růst téměř o 50 %. Průměrná výše úvěru se pohybovala okolo 700 tisíc korun.

„Tento rok je zájem o úvěry skutečně obrovský. Kromě rychlého procesu zpracování je to způsobeno také postupným růstem úrokových sazeb. Řada klientů raději urychlila své rozhodování o pořízení nového bydlení nebo rekonstrukci, aby si zajistili nižší úrokovou sazbu. Podstatnou roli ale hraje také nové doporučení České národní banky zpřísňující pravidla pro poskytování hypotečních úvěrů, které vstoupí v platnost už v říjnu,“ říká Jan Jeníček, předseda představenstva Raiffeisen stavební spořitelny.

V celkovém součtu RSTS lidem na bydlení od začátku svého působení poskytla přes 136 miliard korun. Rostoucí zájem však spořitelna pozoruje i v segmentu stavebního spoření. Za osm měsíců tohoto roku spořitelna uzavřela v meziročním srovnání o 31 % více smluv o stavebním spoření. Výrazně rostl zejména segment 0 – 25 let, a to díky akční úrokové sazbě 1,5 % ročně, kterou RSTS na tzv. dětské smlouvy nabízí až do konce tohoto září.

 „Ekonomice se daří, a tak se lidé snaží vytvořit finanční rezervu. Ta se jim může hodit například pro pořízení vlastního bydlení. Právě stavebko je všeobecně vnímáno jako bezpečný a výnosný produkt vhodný k tomu našetřit si do budoucna zajímavou částku. Očekávám, že výborné výsledky na trhu stavebního spoření budou pokračovat i v následujících měsících a s největší pravděpodobností i v příštím roce,“ uzavírá Jan Jeníček.

 

Datum vytvoření: Čtvrtek, 6. Září 2018

Nová regulace zkresluje čísla z automobilového trhu

Automobilový průmysl je největším tuzemským průmyslovým oborem vytvářejícím přímo přes šest...

Petr Dufek
Makroekonom
ČSOB

Rozvíjející se trhy znovu klepou na “medvědí bránu”

Rozvíjející se trhy se znovu vracejí do medvědího teritoria. S blížícím se výročím pádu Lehman...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Čeká nás další růst sazeb ČNB?

Máme před sebou týden, ve kterém mistrovství světa ve fotbale zvolna vstoupí do vyřazovací fáze...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance