Jak si Hewlett Packard Enterprise počíná rok a půl po rozdělení?

Společnost Hewlett Packard prošla během posledních dvou let významnými organizačními změnami. Reagovala tak na revoluční změny na IT trhu a požadavek svých zákazníků na velmi rychlou inovaci a flexibilitu na rychle se měnícím trhu informačních technologií. Během roku a půl samostatného fungování na českém trhu HPE upevnilo pozici jednoho z největších dodavatelů IT infrastruktury na našem trhu, co se týče tržního podílu.

"V době digitální transformace téměř všech oblastí našeho života se musíme přizpůsobit trendům na IT trhu," říká Jan Kameníček, generální ředitel HPE Česká republika. "Od vzniku Hewlett Packard Enterprise v listopadu 2015 jsme se jasně zaměřili na to, abychom hybridní IT našim klientům zjednodušili, na podporu Intelligent Edge a na poskytování odborných služeb našim klientům prostřednictvím nově vytvořené divize Pointnext."

Česká pobočka je zároveň klíčovým centrem pro region EMEA (Evropa, střední východ a Afrika), protože provozuje globální centra podpory prodeje, řízení a logistiky výroby produktů.“Jsme rádi, že tvoříme tak důležitou součást sítě HPE. Česká pobočka zaměstnává kolegy z celé Evropy a ukazuje, že umí být silným hráčem na mezinárodním trhu,”dodal Jan Kameníček. Podpora prodeje se skládá z prodejní organizace Inside Sales, jednotky technické podpory EMEA TechHub a EMEA Regional Value centra v Kutné Hoře.

Inside Sales Hub

Centrum podpory prodeje Inside Sales Hub poskytuje své služby v 17 jazycích 35 zemím v regionu EMEA. Klíčovým faktorem rozvoje centra je intenzivní program pro absolventy. “HPE nabízí talentovaným absolventům z regionu EMEA možnost stát se součástí výběrového programu trvajícího 2-5 let, který jim poskytne intenzivní školení a zdokonalování dovedností a zároveň jim dá neocenitelnou možnost pracovat v dynamickém a moderním multikulturním prostředí,” uvedl Jiří Smrkovský, ředitel Inside Sales Hubu. Díky orientaci na rozvoj svých zaměstnanců od svého založení v roce 2014 již Inside Sales Hub vytvořil vice než 200 pracovních míst v oblasti prodeje. V České republice je partnerem Vysoké školy ekonomické.

Tým českého TechHubu se skládá z 20 různých národností a obsluhuje region EMEA v 19 jazycích. Technickou podporu prodeje pak poskytuje celkem v 70 zemích. Regional Value Centrum otevřené v roce 2010
v Kutné Hoře, jehož výrobní plocha pokrývá 30 000 m2, je jedním ze 6 výrobních závodů HPE ve světě a podobně jako ostatní jednotky je zaměřen primárně na region EMEA. Výrobní závod provozuje společnost Foxconn, která je globálním partner HPE. Výroba probíhá podle HPE technických předpisů a je řízena HPE procesy a aplikacemi.TechHub HPE Česká republika

  • 97 konzultantů školených na celé produktové portfolio
  • 70 zemí využívá služby TechHubu každý měsíc
  • 20 národností z celého světa
  • 19 různých jazyků podpory
-- Redakce
Datum vytvoření: Pátek, 30. Červen 2017

Čeká nás další růst sazeb ČNB?

Máme před sebou týden, ve kterém mistrovství světa ve fotbale zvolna vstoupí do vyřazovací fáze...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Konec řecké ságy - blíží se odpuštění dluhu ?

Jsme na konci řecké ságy? S blížícím se koncem posledního záchranného programu jsou zdá se...

Jan Bureš
Hlavní ekonom Patria Finance

Zhoršení vnímání ekonomického vývoje ČR

Spotřebitelská důvěra v ČR v únoru ustoupila ze své rekordní hodnoty o 0,3 b. na 9,5 b....

Milan Frydrych
Analytik Raiffeisenbank